iOS 15.4 (beta 1) posiada ukrytą funkcję oceny stanu iPhone’a poprzez wykonanie jego zdjęcia

Łukasz Bernaczyk   3 lutego 2022

Udostępniona niedawno przez Apple wersja beta systemu iOS 15.4 posiada wiele ciekawych nowości. Jedną z nich jest możliwość oceny fizycznego stanu iPhone’a przez wykonanie jego zdjęcia. Ma to pomóc w wycenie używanego smartfona Apple.

berrolia

iOS 15.4 beta 1: ocena stanu iPhone’a poprzez zdjęcie

Tydzień temu Apple udostępniło pierwszą wersję beta systemu iOS 15.4, która zawiera kilka ciekawych nowości, w tym możliwość używania Face ID w masce (dla iPhone’ów 12 i 13), możliwość dodania certyfikatu szczepienia przeciw COVID-19 do aplikacji Portfel i Zdrowie, a także kilkadziesiąt nowych emoji.

Jak odkryli redaktorzy 9to5mac, aktualizacja 15.4 posiada jeszcze jedną ciekawą nowość, która na razie jest jednak ukryta.

Mowa tu o możliwości oceny stanu iPhone’a poprzez wykonanie jego zdjęcia. Kod źródłowy iOS 15.4 beta 1 sugeruje, że niebawem użytkownik iPhone’a będzie miał możliwość wykonania zdjęcia innego iPhone’a, które posłuży do automatycznej analizy wizualnej stanu telefonu.

System automatycznie przeanalizuje zdjęcie iPhone’a oraz wyszuka wszelkie uszkodzenia, takie jak rysy, wgniecenia czy stłuczenia ekranu.

Następnie wyniki tej analizy zostaną wysłane do Apple, a firma w odpowiedzi poinformuje użytkownika o wycenie iPhone’a, biorąc pod uwagę wszelkie ewentualne uszkodzenia.

Na razie taka analiza ma posłużyć do wyceny iPhone’a, którego użytkownik che wymienić na nowego smartfona u Apple w ramach programu wymiany (Apple Trade In).

Program wymiany pozwala na oddanie swojego starego urządzenia Apple (a nawet smartfona z Androidem) i uzyskanie zniżki zgodnej z jego wartością na zakup kolejnego urządzenia.

Niestety, obecnie program wymiany Apple Trade In nie działa w Polsce, jednak całkiem możliwe, że ocena stanu iPhone’a poprzez jego fotografię będzie niebawem używana także w innych sytuacjach – może być na przykład pomocna w programie samodzielnej domowej naprawy, nad którym pracuje Apple (Self Service Repair), w ramach którego użytkownicy będą mogli samodzielnie usunąć niektóre usterki w swoich iPhone’ach lub przeprowadzić samodzielną wymianę baterii.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: