Raport: iPhone 14 Pro z największą ilością RAM w historii

Tomek Czech   17 lutego 2022

iPhone’y 14 Pro i 14 Pro Max będą posiadały 8 GB RAM – wynika z najnowszego przecieku na temat tegorocznych flagowców Apple. Powinno to zapewnić spory skok wydajnościowy w porównaniu z obecnymi modelami iPhone’a 13 Pro/Pro Max, wyposażonymi w 6 GB RAM.

berrolia

iPhone 14 Pro z 8 GB RAM

Autorem przecieku jest anonimowy użytkownik koreańskiego bloga Naver, który w ubiegłym roku podał kilka sprawdzonych informacji na temat nowego iPada mini.

Według jego źródeł w azjatyckim łańcuch u dostaw Apple, firma z Cupertino ustaliła już wiele szczegółów specyfikacji iPhone’a 14, między innymi ilość pamięci RAM w modelach Pro. Zaplanowano już masową produkcję tego komponentu.

Zarówno iPhone 14 Pro, jak i iPhone 14 Pro Max mają zostać wyposażone w 8 GB pamięci RAM.

Dokładnie taką samą informację podawał już pod koniec ubiegłego roku analityk Jeff Pu z Haitong International Securities.

Na razie nie ma informacji na temat ilości RAM w dwóch tańszych modelach iPhone’a 14 (6,1” i 6,7”). Albo będzie to nadal 4 GB RAM (jak w iPhone’ach XS/XS Max, 11, 11 Pro/Pro Max, 12/12 mini oraz 13/13 mini), albo zobaczymy wzrost do 6 GB RAM. Raczej nie ma się co spodziewać, że te modele otrzymają 8 GB RAM, jak wersje Pro.

W testach porównawczych iPhone 13 Pro z 6 GB RAM okazał się szybszy od najnowszego flagowca Samsunga – Galaxy S22 Ultra wyposażonego w 8 GB RAM. Dodatkowe 2 GB RAM pozwoli iPhone’owi 14 Pro jeszcze mocniej odskoczyć konkurencji i przyda się z pewnością w „zwykłym”, codziennym użytkowaniu, kiedy system musi radzić sobie z dziesiątkami otwartych aplikacji i setkami procesów dziejącymi się w tle.

Premiera czterech modeli iPhone’a 14 spodziewana jest we wrześniu.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: