iPhone 14 Pro z większą matrycą i cieńszymi ramkami wokół ekranu – raport

Łukasz Bernaczyk   7 kwietnia 2022

W sieci pojawiło się kilka nowych, ciekawych informacji na temat iPhone’a 14 Pro oraz iPhone’a 14 Pro Max. Nadchodzące smartfony Apple z linii”pro” mają zostać wyposażone w większą o ponad połowę matrycę tylnej kamery, która ma mieć rodzielczość 48 megapikseli. Z kolei ramki wokół ekranu tych iPhone’ów mają być jeszcze cieńsze.

iPhone 14 Pro z matrycą 48 MP większą aż o 51%

Od pewnego czasu słyszymy, że tegoroczne iPhone’y 14 Pro i 14 Pro Max mają mięć najmocniej ulepszoną kamerę od wielu lat, w tym otrzymać aparat szerokokątny 48 MP.

Z najnowszych wpisów w serwisie Weibo wynika, że właśnie do obsługi tego aparatu iPhone 14 Pro oraz iPhone 14 Pro Max otrzymają znacznie większą matrycę. Dokładniej rzecz biorąc, matryca będzie o 21% szersza,  a jej powierzchnia całkowita wzrośnie aż o 51%.

Aby obsłużyć rozdzielczość 48 megapikseli, oprócz większej matrycy, zmieni się też wielkość pojedynczego piksela. Ten ma mieć rozmiar równy 1,22 µm (o 0.68µm mniej niż w przypadku iPhone’a 13 Pro).

Mniejsze piksele oznaczają z kolei konieczność zastosowania większych soczewek w obiektywie, by do matrycy wpadała odpowiednio większa ilość światła. To częściowo tłumaczy wzrost wielkości tylnej „wyspy” w nadchodzących iPhone’a 14 z lini „pro”.

iPhone 14 Pro z węższymi ramkami wokół ekranu

Z innych przecieków, tym razem udostępnionych na Twitterze, wynika, że iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max będą miały o 20 % węższe ramki wokół ekranu.

Nowe schematy CAD iPhone’a 14 Pro zawierają ramki o szerokości 1,95 mm. Dla porównania, iPhone 13 Pro Max posiada ramki o grubości 2,42 mm.

Premiera czterech modeli iPhone’a 14 spodziewana jest we wrześniu.

Z miłości do Apple

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: