iOS 15.5 – zobacz, jakie nowości zobaczymy w nadchodzącej aktualizacji systemu

Tomek Czech   26 kwietnia 2022

Apple testuje obecnie iOS 15.5, który ma być ostatnią aktualizacją systemu przed premierą iOS 16. W swoim najnowszym raporcie Bloomberg pisze o zmianach, których powinniśmy się spodziewać w iOS 15.5.

berrolia

iOS 15.5 – co nowego?

Źródła Bloomberga potwierdzają, że iOS 15.5 będzie mniejszą aktualizacją, skupiającą się głównie na drobnych ulepszeniach i poprawkach błędów, ale i tak przyniesie kilka zmian:

  • w aplikacji Dom pojawi się wskaźnik mocy sygnału WiFi dla sparowanych HomePodów;
  • nowy przycisk w aplikacji Portfel, który umożliwi szybkie wysyłanie i odbieranie pieniędzy przez Apple Pay Cash (funkcja na razie niedostępna w Polsce);
  • wsparcie dla nowej aplikacji z muzyką klasyczną (choć nie jest pewne, czy aplikacja będzie gotowa już w dniu premiery finalnej wersji iOS 15.5);
  • wsparcie dla nowych Maców, które mają być zaprezentowane w czerwcu podczas WWDC 2022 [więcej informacji];
  • wirtualna karta iTunes Pass, służąca do przechowywania środków w ramach iTunes i App Store, zmieni nazwę na „Apple Account Pass”.

Bloomberg podaje też, że Apple planuje rozszerzenie funkcji wykrywania nagości w zdjęciach przesyłanych przez iMessage na kolejne kraje – nowa funkcjonalność będzie w niedalekiej przyszłości dostępna w Australii, Kanadzie, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii.

Finalna wersja iOS 15.5 powinna zostać udostępniona w ciągu najbliższych tygodni.

A już 6 czerwca, podczas WWDC 2022, odbędzie się premiera iOS 16, iPadOS 16, macOS 13, watchOS 9, tvOS 16 i HomePod 16.

Wszystko, co do tej pory wiemy o iOS 16 znajdziesz tutaj.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: