Co się dzieje z Samsungami??? Galaxy S22 już straciły połowę swojej wartości

Łukasz Bernaczyk   10 maja 2022

Najnowsza analiza cen smartfonów, przygotowana przez firmę SellCell kolejny rok z rzędu potwierdziła, że smartfony Apple tracą zdecydowanie mniej na wartości niż telefony z Androidem. Różnica jest kolosalna! Dla przykładu: Samsung Galaxy S22 w dwa miesiące od premiery stracił aż 46,8% swojej początkowej wartości, Google Pixel 6 – 42%, podczas gdy iPhone 13 w analogicznym okresie stracił zaledwie 16%.

berrolia

iPhone’y wartościowe nawet po czasie

Firma SellCell, zajmująca się handlem smartfonami, nowymi oraz używanymi, co jakiś czas przeprowadza analizę rynku badając, jak poszczególne telefony tracą na wartości w określonym czasie.

Zważając na fakt, że flagowe smartfony większości marek mają początkową cenę zbliżoną do ceny iPhone’ów, można w ten sposób stwierdzić, użytkownicy których telefonów tracą najwięcej dolarów czy złotówek w momencie sprzedaży swojego używanego smartfona.

Co roku tytuł najdłużej trzymającego cenę smartfona przypada oczywiście iPhone’owi i nie inaczej jest tym razem.

Analitycy SellCell porównali spadek wartości po miesiącu i dwóch miesiącach od premiery dla flagowych smartfonów Apple, Samsunga oraz Google, czyli wszystkich modeli iPhone’a 13, Galaxy S22 oraz Pixel 6.

Wśród tych telefonów, po dwóch miesiącach od momentu ich premiery najmniej na wartości traciły oczywiście iPhone’y, dla których średnia strata wyniosła 16,4% (dla urządzeń w stanie “jak nowy”) i 19,1 (w stanie “dobry”).

W analogicznym czasie uśredniona strata całej linii smartfonów Google Pixel 6 wyniosła 41,5% (dla urządzeń w stanie “dobry”) i 43,5% (w stanie “jak nowy”).

Najwięcej na wartości traciła cała linia Samsungów Galaxy S22, zaprezentowanych w lutym tego roku. Smartfony te w dwa miesiące utraciły średnio aż 51,1% wartości (dla urządzeń w stanie “dobry”) i 46,8% wartości (w stanie “jak nowy”).

Jeśli chodzi o poszczególne modele, najmniej na wartości stracił iPhone 13 Pro Max (128 GB), którego wartość spadła zaledwie o 4,7% (dla urządzeń w stanie “dobry”) i 3,8% (w stanie “jak nowy”).

W tym samym okresie najgorszy z smarfonów Googla – Pixel Pro (256 GB) stracił aż 47,9% wartości (dla urządzeń w stanie “dobry”) i 45,7% wartości (w stanie “jak nowy”).

Najgorzej wypadł Samsung Galaxy S22+ 5G (128 GB), którego cena po dwóch miesiącach od premiery spadła aż o 57,5%  (dla urządzeń w stanie “dobry”) i 53,8%  (w stanie “jak nowy”). Oznacza to spadek wartości telefonu aż o 574 dolary!

Zobacz też: Czy warto kupić iPhone’a podczas wakacji?

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: