iPhone 7 nie dostanie iOS 16?

Tomek Czech   12 maja 2022

Premiera iOS 16 już za kilka tygodni, więc pojawia się coraz więcej spekulacji na temat tego, które iPhone’y będą kompatybilne z nowym systemem. Po ogłoszeniu przez Apple zakończenia produkcji iPoda wielu użytkowników zaczęło podejrzewać, że kompatybilność z iOS 16 straci więcej modeli, niż się spodziewano.

berrolia

iOS 16 nie dla iPhone’a 7?

iPod touch 7. generacji jest ostatnim wciąż oficjalnie sprzedawanym przez Apple urządzeniem z procesorem A10 Fusion. Innych sprzętów z tym chipem – iPhone’a 7/7 Plus oraz iPada 6. i 7. generacji – już od dawna nie można kupić bezpośrednio od Apple.

Dlaczego Apple ogłosiło koniec iPoda właśnie teraz? Pojawiły się spekulacje, że Cupertino zrobiło to dlatego tuż przed WWDC 2022, że iOS 16 i iPadOS 16 nie będą wspierane na urządzeniach z A10 Fusion.

Gdyby tak się rzeczywiście stało, a iPod touch 7. gen. wciąż pozostawał w oficjalnej sprzedaży, byłaby to niespotykana sytuacja, gdy żaden model z danej lini urządzeń nie jest kompatybilny z najnowszą wersją systemu operacyjnego.

Co prawda Apple nie wycofało jeszcze ostatniego iPoda ze sprzedaży – ma być dostępny do wyczerpania zapasów, ale np. w Stanach Zjednoczonych zapasy się już skończyły, należy się spodziewać, że niedługo iPod touch 7. gen. wyprzeda się także na innych rynkach i podczas WWDC 2022 zniknie ze stron Apple.

Jak bardzo prawdopodobny jest taki scenariusz? Po tym, gdy dwa lata z rzędu kompatybilności z najnowszą wersją iOS nie straciły żadne iPhone’y, wydaje się niemal pewne, że iOS 16 nie będzie już wspierane na najstarszych modelach, na których można zainstalować iOS 15 – iPhonie 6s, 6s Plus i SE 1. gen., czyli urządzeniach z procesorem A9.

Czy jednak kompatybilność straci również iPhone 7 i inne urządzenia z A10 Fusion? Oprócz ogłoszenia końca iPoda, nie ma więcej przesłanek na potwierdzenie tej hipotezy. Ale nie można tego wykluczyć. Być może do iOS 16 zostaną dodane ważne funkcje, który będą wymagały co najmniej układu A11 Bionic.

Przekonamy się o tym już 6 czerwca – to wtedy, podczas sesji otwierającej WWDC 2022, Apple zaprezentuje iOS 16 i nowe wersje swoich wszystkich pozostałych systemów operacyjnych.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: