Raport: Apple wprowadzi do sprzedaży nowe, tańsze Apple TV

Łukasz Bernaczyk   16 maja 2022

Z najnowszego raportu analityka Ming-Chi Kuo wynika, że Apple zamierza zaprezentować nowe i tańsze Apple TV, które będzie miało konkurować z dostępnymi w niższych cenach urządzeniami konkurencji.

berrolia

Nowe, tańsze Apple TV jeszcze w 2022

W swojej ofercie firma z Cupertino ma obecnie Apple TV 4K z 2021 r., dostępne w dwóch opcjach pojemnościowych: model z dyskiem 32 GB kosztuje 899 zł, natomiast wersja z pamięcią 64 GB to już koszt równy 999 zł.

Drugim, starszym modelem, będącym cały czas w sprzedaży, jest Apple TV HD, które dostępne jest wyłącznie w opcji z pamięcią 32 GB i kosztuje 749 zł.

Według najnowszych informacji Ming-Chi Kuo, oferta ta ma się zmienić już niebawem, bo w drugiej połowie tego roku, kiedy do sprzedaży ma trafić nowy, tańszy model Apple TV.

Na razie nie znamy żadnych szczegółów technicznych urządzenia. Niższa cena ma sprawić, że będzie konkurowało ze sporo tańszymi przystawkami telewizyjnymi od konkurencji, jak Google Chromcast (dostępny od 160 zł), Amazon Fire (199 zł) czy Roku (169 zł).

Przypomnę również, że według źródeł Bloomberga, Apple ma także pracować nad zupełnie nową wersją Apple TV, która będzie jednocześnie HomePodem.

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: