Bloomberg: iOS 16 z nowym ekranem blokady z ciekawą funkcjonalnością

Tomek Czech   30 maja 2022

W swoim najnowszym, słynnym już newsletterze „Power On” redaktor Bloomberga, Mark Gurman pisze, że iOS 16, którego premiera odbędzie się już za tydzień, podczas WWDC 2022, będzie miał nowy ekran blokady z dodatkowymi funkcjonalnościami.

berrolia

iOS 16 z nowym ekranem blokady

Dziennikarz potwierdza to, o czym pisał już wcześniej – iOS 16 nie będzie znacząco odmieniony wizualnie, ale będzie dużym uaktualnieniem z wieloma zmianami niemal w każdym miejscu systemu.

Jedną z najbardziej zauważalnych z nich ma być nowy, przeprojektowany ekran blokady. Gurman nie podaje wielu szczegółów na ten temat, poza tym, że Apple planuje „znaczące ulepszenie interfejsu zablokowanego ekranu”, co obejmować ma m.in. nowy typ tapet, posiadających funkcjonalności podobne do widgetów.

Brzmi dość zastanawiająco. Efekt finalny zobaczymy już za tydzień podczas oficjalnej prezentacji iOS 16 na WWDC22.

Inne zmiany w iOS 16 mają obejmować między innymi nieco odmienione powiadomienia, ulepszone aplikacje Wiadomości i Zdrowie, wsparcie dla niegasnącego ekranu „always-on”, a także „nowe sposoby interakcji z systemem” (być może chodzi o interaktywne widgety).

Z informacji zdobytych przez Gurmana wynika też, że w iOS 16 pojawią się nowe aplikacje od Apple. Jedną z nich może być aplikacja z muzyką klasyczną („Apple Classical”), o której spekuluje się od momentu przejęcia w ubiegłym roku przez firmę z Cupertino serwisu Primephonic.

Które modele iPhone’a mają być kompatybilne z iOS 16? Zobacz tutaj.

Wszystko, co do tej pory wiemy o iOS 16 znajdziesz tutaj.

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: