WWDC 2022 – jakie nowe sprzęty pokaże Apple?

Tomek Czech   1 czerwca 2022

Już w poniedziałek rusza konferencja dla deweloperów – WWDC 2022. Apple pokaże na niej iOS 16 i nowe wersje wszystkich swoich pozostałych systemów operacyjnych – iPadOS 16, watchOS 9, macOS 13 oraz tvOS 16. Ale czy pokaże też nowy hardware? Jest na to duża szansa.

berrolia

WWDC 2022 – nowe sprzęty Apple

Według Marka Gurmana z Bloomberga, mającego swoich informatorów w samym Cupertino, najbardziej prawdopodobna jest premiera nowego, przeprojektowanego MacBooka Air, z nowym procesorem Apple Silicon, być może „M2”. Stany magazynowe obecnej wersji Aira są bardzo niskie w amerykańskich Apple Store, co może potwierdzać, że Apple przygotowuje się do wprowadzenia do sprzedaży nowej wersji tego komputera.

Od dawna mówi się, że firma z Cupertino zamierza odświeżyć też inne komputery, dodając do nich procesor M2 – taki upgrade ma dotyczyć Maca mini, 13-calowego MacBooka Pro oraz iMaca 24”. Ale w ostatnim czasie dziennikarz Bloomberga nie wspominał o możliwości pojawienia się tych modeli już na WWDC 2022, więc nie ma pewności, czy zobaczymy je już teraz, czy dopiero latem lub jesienią.

Jakiś czas temu Mark Gurman wspominał za to, że konferencja dla deweloperów byłaby idealnym momentem do prezentacji nowej wersji swojego najpotężniejszego komputera – Maca Pro, który po raz pierwszy będzie wyposażony w procesor Apple Silicon. To samo dotyczy iMaca Pro, choć tutaj są wątpliwości, czy Apple będzie w ogóle kontynuowało prace nad tym komputerem (Gurman twierdzi, że tak, choć przeczą temu inne źródła).

W ostatnim czasie mówi się wiele o goglach AR/VR, które są już niemal gotowe i zostały pokazane zarządowi Apple. Jednak zarówno Bloomberg, jak i analityk Ming-Chi Kuo uważają, że firma z Cupertino nie zaprezentuje tego produktu podczas WWDC 2022, by nie zdradzać zbyt wielu szczegółów konkurencji (sklepowa premiera gogli jest planowana na końcówkę tego roku lub początek 2023 r.).

Konferencja dla deweloperów byłaby natomiast odpowiednim miejscem do zaprezentowania systemu operacyjnego dla gogli – realityOS, którego nazwa została właśnie opatentowana, i który pojawia się w wielu miejscach w kodzie źródłowym iOS 16. Czy jednak da się pokazać nowy system bez pokazania samych gogli? Raczej nie, ale ostatecznie przekonamy się w najbliższy poniedziałek.

Podsumowując – podczas WWDC 2022 najbardziej prawdopodobna jest premiera nowego MacBooka Air (który od razu byłby dostępny w sprzedaży), niewykluczona jest też prezentacja Maca Pro oraz iMaca Pro z Apple Silicon (te komputery trafiłyby do sprzedaży dopiero jesienią), natomiast mniej prawdopodobna – ale wciąż możliwa – jest premiera odświeżonych wersji Maców z M2.

Innych sprzętów nie należy się spodziewać.

Keynote otwierający WWDC 2022 startuje w poniedziałek, 6 czerwca, o godzinie 19:00 czasu polskiego. Na ThinkApple będziemy oczywiście na bieżąco relacjonować wszystkie wydarzenia z konferencji.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Grafika

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: