Przyszły Apple Watch może posiadać kamerę w Digital Crown

Łukasz Bernaczyk   2 czerwca 2022

Firma z Cupertino najwyraźniej cały czas rozważa umieszczenie kamery w Apple Watchu, ponieważ właśnie otrzymała patent na smartwatcha z aparatem schowanym w znanym ze swoich zegerków pokrętle Digital Crown.

Apple Watch z kamerą w Digital Crown?

Nie od dziś wiadomo, że Apple rozważa umieszczenie kamery w Apple Watchu. Na przestrzeni ostatnich miesięcy, a nawet lat pojawiały się plotki o tym, że w przyszłości zegarek z Cupertino otrzyma “przednią” kamerę FaceTime umieszczoną pod ekranem lub w miniaturowej wersji znanego z iPhone’ów, a teraz również z MacBooków notcha. „Tylna” kamera, służąca bardziej do robienia zdjęć niż rozmów wideo, mogłaby natomiast zostać umieszczona w pasku.

Na rynku są już dostępne rozwiązania innych firm, które w pasku posiadają nawet dwie kamery (przednią i tylną), natomiast ze względu na fakt, iż są to firmy trzecie, to kamery te nie posiadają natywnego wsparci systemu watchOS, co wiąże się z koniecznością używania dodatkowych aplikacji i np. brakiem możliwości wykorzystania tych kamer w połączeniach FaceTime.

Najnowszy patent, który otrzymało Apple wskazuje na to, że próby dodania kamery do Apple Watcha nadal trwają.

Patent opisuje umieszczenie kamery w pokrętle Digital Crown. Oczywiście tak umieszczona kamera służyłaby raczej jako kamera „tylna”, pozwalająca zapisywać to, co widzi użytkownik Apple Watcha, nie bardzo nadawałaby się oczywiście do wideorozmów.

Aby zmieścić wszystkie podzespoły kamery, Apple mogłby zmienić pokrętło Digital Crown z mechanicznego (obrotowego) na dotykowe – takie rozwiązanie było już kiedyś rozważane przez firmę z Cupertino.

Na tym etapie nie wiemy, czy kamera w ogóle trafi kiedykolwiek do zegarków Apple, a tym bardziej, czy znajdzie się w pokrętle Digital Crown. Firma z Cupertino ma w zwyczaju patentowanie wielu rozwiązań, z których tylko niewielka część finalnie trafia do urządzeń wprowadzanych do sprzedaży.

Maki w chipami z serii "M" w rewelacyjnych cenach!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: