Bloomberg potwierdza: iOS 16 z bardzo długo wyczekiwaną funkcją

Tomek Czech   2 czerwca 2022

Kilka dni temu pojawiła się informacja, że iPhone 14 Pro może zostać wyposażony w niegasnący wyświetlacz „always-on”. Teraz potwierdza to Mark Gurman z Bloomberga, mający bardzo wiarygodne źródła w Cupertino – podają one, że iOS 16 będzie zawierało wsparcie dla funkcji zawsze włączonego ekranu.

berrolia

iOS 16 i iPhone 14 Pro z niegasnącym ekranem

Jako pierwszy tę informację podał przed tygodniem Ross Young, ekspert globalnego rynku wyświetlaczy – jego źródła w łańcuchu dostaw Apple donoszą, że firma z Cupertino może być w tym roku w stanie zastosować w iPhonie 14 Pro i 14 Pro Max wyświetlacz w technologii LTPO o minimalnej częstotliwości odświeżania zaledwie 1 Hz. Przy takim odświeżaniu pobór energii jest znikomy, co umożliwia zastosowanie funkcji „always-on” bez martwienia się o długość pracy telefonu na baterii.

Teraz doniesienia te potwierdza Mark Gurman z Bloomberga – iOS 16, którego premiera odbędzie się już w najbliższy poniedziałek na WWDC 2022, będzie posiadał wsparcie dla niegasnącego ekranu.

Źródła dziennikarza podają, że funkcja będzie dostępna jedynie na iPhonie 14 Pro i 14 Pro Max – prawdopodobnie właśnie dzięki nowemu wyświetlaczowi z minimalną częstotliwością odświeżania 1 Hz. Według informatorów Gurmana, Apple pierwotnie planowało zastosować taki ekran w zeszłorocznych iPhone’ach 13 Pro i 13 Pro Max, ale ostatecznie się to nie udało (ekran ProMotion w tych modelach ma adaptacyjną częstotliwość odświeżania od 10 do 120 Hz).

Funkcja „always-on” jest stosowana przez niektórych innych producentów, jak Samsung czy Oppo, w modelach ich smartfonów wyposażonych właśnie w wyświetlacze o minimalnej częstotliwości odświeżania 1 Hz.

Niegasnący ekran w iPhonie 14 Pro i 14 Pro Max pozwoliłby, żeby pewne informacje – jak godzina, ikony powiadomień czy poziom naładowania baterii – były zawsze wyświetlane na ekranie telefonu. Jednocześnie miałoby to minimalne przełożenia na czas pracy na jednym ładowaniu.

Z przecieków wynika, że tegoroczne flagowce będą nieco grubsze od poprzedników, co może być wynikiem zastosowania większej, bardziej pojemnej baterii. Jeśli tak się stanie, nowe telefony mogą mieć dłuższy czas pracy na baterii niż obecne modele, nawet pomimo aktywnej funkcji „always-on”.

Premiera czterech modeli iPhone’a 14 spodziewana jest we wrześniu.

SANTA WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Źródło
Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: