Raport: iMac Pro powróci jeszcze silniejszy – z układem M3 Pro i M3 Max

Łukasz Bernaczyk   6 lipca 2022

W ostatnim czasie Apple mocno zredukowało swoją linię komputerów „all-in-one”, czyli iMaców. Z oferty zniknęły iMac Pro oraz iMac z ekranem o przekątnej 27″. Redaktor Bloomberga, Mark Gurman, zapowiada jednak, że Cupertino cały czas pracuje nad nowym iMakiem Pro.

Nowy iMac Pro z M3 Pro/Max w 2023

W marcu 2021 r. Apple wycofało ze sprzedaży iMaca Pro, a niemal dokładnie rok później także iMaca 27″ z procesorami Intela, co sprawiło, że jedynym komputerem „all-in-one” w ofercie firmy z Cupertino pozostał świeży iMac 24” z układem M1.

Od dłuższego czasu na przemian otrzymywaliśmy informacje, o tym, że oba komputery powrócą w nowej wersji, a chwilę później, że jednak nie powrócą.

W swoim najnowszym raporcie mark Gurman z Bloomberga podaje, że prace nad nowym iMakiem Pro nie zostały porzucone i komputer wróci na rynek w nowej odsłonie.

Według Gurmana, nowy iMac Pro otrzyma procesory z generacji M3, odpowiadające tym, które będą montowane w ówczesnych MacBookach Pro, czyli najprawdopodobniej M3 Max i M3 Pro.

Wszystkie układy M3 powinny już wtedy być produkowane w litografii 3 nm (obecnie wszystkie procesory M1, jak i M2 z nowego MacBooka Air wytwarzane są w litografii 5 nm), co zapewni im spory skok w zakresie mocy i oszczędności energii.

Wprawdzie redaktor Bloomberga nie podał przewidywanej daty premiery nowego iMaca Pro, stwierdzając tylko, że nie nastąpi to prędko, jednak fakt, że komputer ma być wyposażony w układy M3 sugeruje, że będzie to druga połowa 2023 r. lub nawet początek 2024 r.

Z miłości do Apple

Zobacz także:

    Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: