Zdjęcia etui do wszystkich modeli iPhone’a 14, w tym „iPhone’a 14 Plus”, potwierdzają zmiany rozmiarów nowych flagowców

Tomek Czech   8 lipca 2022

W sieci pojawiły się zdjęcia etui do iPhone 14, którego premiera spodziewana jest już za dwa miesiące. Zdjęcia potwierdzają zmiany w wymiarach nowych flagowców – będą nieco grubsze, będą miały większe moduły tylnej kamery, bardziej wystającej z obudowy.

berrolia

Etui iPhone 14

Zdjęcia etui najpierw pojawiły się na chińskim Weibo, a potem udostępnił je na Twitterze użytkownik DuanRui, który w przeszłości wiele razy podawał informacje na temat nowych produktów Apple.

Case do jednego z modeli jest opisany jako „14 Plus” – chodzi tu o jeden z dwóch tańszych modeli nowego iPhone’a, o rozmiarze 6,7 cala, który zastąpi 5,4-calową wersję mini. Niektórzy spekulują, że ten model będzie się nazywał „14 Plus”, ale bardziej prawdopodobna jest nazwa „14 Max”.

Zdjęcia potwierdzają, że modele „pro” – iPhone 14 Pro i 14 Pro Max, będą miały jeszcze większą niż w obecnych modelach „wyspę” tylnej kamery.

Etui wskazują też, że – zgodnie z wcześniejszymi przeciekami – tylna kamera będzie jeszcze bardziej wystawała z obudowy. Wysokość modułu ma wynosić 4,17 mm, podczas gdy w iPhonie 13 Pro/Pro Max jest to 3,60 mm.

Telefony z serii „pro” będą też nieco grubsze niż obecne modele 13 Pro i 13 Pro Max. Różnica ma wynosić 0,2 mm (6,65 mm vs. 6.85 mm).

Z wcześniejszych doniesień wynika, że będą również zmiany wysokości i szerokości telefonów, choć bardzo niewielkie.

Jeśli chodzi o iPhone’a 14 Pro, to będzie on minimalnie, niezauważalnie węższy od iPhone’a 13 Pro (71, 45 mm vs. 71,50 mm), ale jednocześnie nieco od niego wyższy (147, 46 mm vs. 146,70 mm).

iPhone 14 Pro Max ma być również minimalnie węższy od iPhone’a 13 Pro Max (77,58 mm vs. 78,10 mm) i o ułamek milimetra od niego dłuższy (160,70 mm vs. 160,80 mm).

Zmiany rozmiarów będą więc ledwo zauważalne, ale są ważne dla producentów akcesoriów, przede wszystkim oczywiście właśnie etui. Wiemy więc, że case’y od iPhone’a 13 Pro i 13 Pro Max nie będą dobrze pasować do nowych flagowców.

Premiera iPhone’a 14 spodziewana jest we wrześniu.

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: