Bloomberg: iPhone’y 14 będą miały większe baterie

Tomek Czech   4 września 2022

iPhone’y 13 charakteryzuje naprawdę długi czas pracy na baterii w porównaniu do poprzedników oraz do androidowej konkurencji (co pokazały testy), ale wszystko wskazuje na to, że iPhone’y 14 w wersji “pro” będą posiadały jeszcze większe baterie. Tak wynika z informacji zdobytych przez Marka Gurmana z Bloomberga.

berrolia

iPhone 14 Pro i Pro Max z większą baterią

W swoim najnowszym raporcie na temat środowej premiery iPhone’a 14 Gurman pisze, że nowe flagowce będą posiadały większe baterie. Dziennikarz Bloomberga wspomina o modelach “pro”, nie wiadomo więc, czy większe ogniwa znajdziemy również w dwóch tańszych modelach – iPhonie 14 i iPhonie 14 Plus.

Mark Gurman potwierdza też informacje, że iPhone 14 Pro i 14 Pro Max będą nieco większe od poprzedników. Z dużym prawdopodobieństwem wynika to właśnie między innymi z zastosowania większych baterii.

Trudno powiedzieć, czy baterie o większej pojemności przełożą się na dłuższy czas pracy nowych iPhone’ów na jednym ładowaniu, czy czas ten pozostanie taki sam, bo nadwyżka energii będzie potrzebna do obsłużenia nowych funkcji telefonu, zwłaszcza niegasnącego ekranu “always-on”.

W iPhonie 14 Pro i iPhonie 14 Pro Max Apple ma po raz pierwszy zastosować wyświetlacze z minimalną częstotliwością odświeżania 1 Hz (obecnie w modelach “pro” jest to 10 Hz), co pozwoli na to, że ekran będzie wyświetlał co najmniej kilka informacji, jak data, godzina czy powiadomienia.

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Chociaż możliwe, że ekran “always-on” w nowych iPhone’ach będzie wyglądał inaczej niż w telefonach z Androidem. W jednej z wersji beta iOS 16 redaktorzy 9to5Mac odnaleźli dodatkowy tryb systemowych tapet oznaczony jako “sleep”, w którym tapeta i jej elementy graficzne są mocno przygaszone – w bardzo podobny sposób, jak dzieje się to z tarczami Apple Watcha podczas aktywowania funkcji “always-on” (zobacz wideo).

Na dłuższy czas pracy na baterii iPhone’ów 14 może też wpłynąć zastosowanie przez Apple mniejszych, bardziej energooszczędnych modemów 5G wykonanych w litografii 6 nm, które wyprodukuje firma TSMC.

Premiera wszystkich czterech modeli iPhone’a 14 odbędzie się już w najbliższą środę, 7 września, podczas konferencji Apple “Far out”. Na ThinkApple będziemy oczywiście na bieżąco relacjonowali wszystkie nowości, które zostaną zaprezentowane podczas tego wydarzenia.

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: