iPhone 14 z jeszcze dłuższym czasem pracy na baterii (raport)

Łukasz Bernaczyk   25 lutego 2022

iPhone’y 13 dysponują naprawdę świetnymi bateriami w porównaniu do poprzedników oraz do konkurencji. Wiele jednak wskazuje, że w przypadku tegorocznych iPhone’ów 14 będzie jeszcze lepiej, a to dzięki mniejszym, bardziej energooszczędnym modemom 5G.

berrolia

iPhone 14 z nowymi modemem 5G i WiFi 6E

Economic Daily News podaje, że tegoroczna linia iPhone’ów 14 zostanie wyposażona w nowe modemy 5G wykonane w litografii 6 nm, dziki której układy będą sporo mniejsze i jednocześnie bardziej energooszczędne.

Zostaną wyprodukowane przez firmę TSMC i będą obsługiwały technologię WiFi 6E, która gwarantuje znacznie większe prędkości wymiany danych, wydajniejsze i stabilniejsze połączenie oraz mniejsze opóźnienia (więcej o WiFi 6E pisaliśmy tutaj).

iPhone 14 – dłuższy czas pracy na baterii

Jednak chyba największym plusem zastosowania nowych modemów 5G w iPhone’ach 14 będzie jeszcze dłuższa praca na jednym ładowaniu baterii.

Będzie to możliwe, bo – po pierwsze, wolne miejsce uzyskane dzięki mniejszemu modemowi 5G zostanie wypełnione większą baterią, a po drugie – sam modem 5G wykonany w nowej litografii będzie znacznie mniej prądożerny, co przełoży się na wolniejsze rozładowywanie baterii iPhone’a 14.

Jak wspomniałem na wstępie, baterie w iPhone’ach 13 są już naprawdę dobre na tle poprzednich generacji iPhone, ale też na tle konkurencji (zobacz test). Jeżeli iPhone’y 14 będą pracowały jeszcze dłużej na jednym ładowaniu, to będzie to prawdziwa rewelacja i dla mnie najważniejsza nowość, niezależnie od tego, co jeszcze nowego znajdzie się w tegorocznych smartfonach Apple.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: