Wynik meczu na żywo w Dynamic Island – świetna funkcja iOS 16(.1) i iPhone’a 14 Pro

Tomek Czech   26 września 2022

Jedną z nowych funkcji iOS 16 zapowiedzianych na WWDC22 jest “Live Activities”, czyli specjalny widżet dla ekranu blokady, na którym możemy na żywo śledzić np. wynik meczu, trening czy aktualny czas dojazdu taxi lub dowozu jedzenia. Jednak Dynamic Island w iPhonie 14 Pro i 14 Pro Max czyni tę funkcję jeszcze ciekawszą.

berrolia

“Live Activities” w iOS 16.1 i Dynamic Island na iPhonie 14

Funkcja “Live Activities” nie znalazła się w finalnej wersji iOS 16, które Apple udostępniło kilkanaście dni temu, ale jest już dostępna w wersjach beta iOS 16.1 i trafi do wszystkich użytkowników w najbliższych tygodniach.

W modelach iPhone’a bez Dynamic Island “Live Activities” przybiera formę widżetu na ekranie blokady, gdzie możemy na żywo śledzić np. zmieniający się wynik meczu. Okazuje się jednak, że Apple ponownie twórczo wykorzystało “Dynamiczną Wyspę” w iPhonie 14 Pro i 14 Pro Max i dało jej wsparcie dla “Live Activities”.

Na najnowszych iPhone’ach z serii “pro” możemy więc teraz śledzić wynik meczu na żywo wykonując inne czynności na iPhonie – rezultat jest zawsze widoczny w Dynamic Island.

Fot. Paul Bradford

Gdy tapniemy na “wyspę”, uzyskamy więcej szczegółów dotyczących śledzonej rozgrywki sportowej.

Fot. Jorge González Medina

Na ekranie blokady “Live Activities” mają formę takiego widżetu:

Wsparcie dla “Live Activities” będą miały zarówno aplikacje od Apple (jak Trening), jak i aplikacje firm trzecich, więc niedługo powinniśmy się spodziewać wysypu ciekawych sposobów wykorzystania tej funkcji zarówno w widżecie na zablokowanym ekranie, jak i w Dynamic Island.

iOS 16.1 jest obecnie na etapie drugiej bety.

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: