Wszystkie nowości w iOS 16.1 beta 2

Łukasz Bernaczyk   21 września 2022

Wczoraj Apple udostępniło deweloperską wersję iOS 16.1 beta 2, w której znalazło się kilka ciekawych zmian. Zobaczmy, jakie dokładnie poprawki zawiera ta wersja systemu operacyjnego dla iPhone’ów.

berrolia

iOS 16.1 beta 2 – lista zmian

Status naładowania baterii

Pierwszą zauważalną zmianą jest dynamicznie zmieniająca się ikona pokazująca status naładowania baterii. W iOS 16 Apple wprowadziło indykator pokazujący procentowy poziom naładowania baterii znajdujący się wewnątrz ikony baterii w pasku statusu iPhone’a.

Dotychczas sama ikona była statyczna, a wraz ze zmieniającym się poziomem naładowania baterii zmieniał się jedynie cyfrowy indykator. Teraz w iOS 16.1 beta 2 zmienia się również wypełnienie samej ikony, co dodatkowo ułatwia szybkie i intuicyjne sprawdzenie, jakim poziomem naładowania akumulatora dysponuje obecnie iPhone.

Poza animowaną ikoną wskazującą poziom naładowania baterii, Apple zwiększyło też nieco samą czcionkę pokazującą procentowo stan naładowania iPhone’a.

Więcej o tych zmianach przeczytasz tutaj.

Wskaźnik naładowania baterii na zablokowanym ekranie

Po odłączeniu iPhone’a od źródła zasilania, na zablokowanym ekranie, nad zegarem, system iOS 16.1 beta 2 pokazuje teraz przez chwilę aktualny poziom naładowania w procentach.

Podczas ładowania ta informacja jest wyświetlana po każdym wybudzeniu ekranu.

Poprawka błędu komunikatu “pozwolić na wklejenie?”

Znanym błędem iOS 16 jest obecnie problem z każdorazowo wyświetlającym się komunikatem proszącym o zgodę na wklejenie treści/obiektu z jednej aplikacji do drugiej. Wygląda na to, że w iOS 16.1 beta 2 problem ten został usunięty i system operacyjny przestał uporczywie wyświetlać ten komunikat.

Dodam, że użytkownicy iOS 16 najprawdopodobniej nie będą musieli czekać do premiery iOS 16.1, by pozbyć się opisanej powyżej niedogodności, gdyż Apple zapowiedziało już, że usunie ją w przyszłotygodniowej, mniejszej aktualizacji iOS.

Poprawka błędu nierozpoznawania innych gestów wykonywanych trzema palcami

System iOS potrafi rozpoznawać gesty wykonywane trzema palcami i w zależności od wykonanego nimi ruchu uruchamiać odpowiednią funkcjonalność. W iOS 16 problem polega na tym, że niektóre aplikacje i gry niezależnie od wykonanego trzema palcami gestu za każdym razem interpretują go jako gest otwierający menu “kopiuj/wlej”.

iOS 16.1 beta 2 usuwa ten problem i możliwe jest wykonywanie różnych gestów trzema palcami, które są poprawnie interpretowane przez system.

Więcej nowości w iOS 16:

Mac od ręki i w super cenie!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: