iOS 16.1 naprawi procentowy wskaźnik naładowania baterii iPhone’a

Tomek Czech   21 września 2022

iOS 16 przywrócił do paska statusu w iPhonie informację o procentowym poziomie naładowania baterii. Niestety funkcjonalność ta nie została najlepiej zaprojektowana i Apple zmuszone było to poprawić. Efekty zobaczymy w najbliższej aktualizacji iOS 16.1.

berrolia

iOS 16 – procent baterii

iOS 16 umożliwia dodanie procentowego wskaźnika baterii do paska statusu na ekranie iPhone’a. Wystarczy wejść w Ustawienia -> Bateria, gdzie znajdziemy opcję „Procent baterii”. Aktywujemy przełącznik i gotowe.

Sporo kontrowersji wzbudził jednak  sposób implementacji nowego rozwiązania przez Apple – ikona baterii pozostaje całkowicie wypełniona aż do momentu, kiedy poziom naładowania spada do 20%. Może to być mylące dla użytkowników – np. w sytuacji, kiedy mamy zaledwie około 30% baterii, a całkowicie wypełniona ikonka może sugerować, że akumulator jest pełny.

Podobnie jest przy podłączaniu do ładowania, kiedy mamy poniżej 20% – zielona ikonka jest od razu w pełni wypełniona, co myli wielu użytkowników sugerując, że ogniwo jest naładowane.

Zmienia to najnowsza, udostępniona wczoraj przez Apple druga beta iOS 16.1 – wypełnienie ikony baterii odpowiada obecnemu stanowi naładowania akumulatora.

Przypomnę, że pierwsza beta iOS 16.1 wprowadziła procentowy wskaźnik baterii do modeli, które nie wspierają tej funkcjonalności w iOS 16 – iPhone XR, iPhone 11, iPhone 12 mini i 13 mini.

AirPods Pro 2. gen. dostępne w przedsprzedaży z dostawą już na piątek, 23.09 – kup tutaj

Więcej nowości w iOS 16:

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: