4 nowości, jakie zobaczymy w iPhonie 15 Pro

Łukasz Bernaczyk   31 października 2022

Najnowszy raport firmy TrendForce opisuje nowości, jakie znajdziemy w przyszłorocznych iPhonea’ach 15 z serii “pro”. Nowszy, wydajniejszy procesor, więcej RAMu, port USB-C i poważne ulepszenia kamer to główne zmiany w stosunku do tegorocznych modeli.

berrolia

iPhone 15 Pro (2023) – co nowego?

Tajwańska firma analityczna TrendForce opublikowała raport, w którym podaje, co nowego znajdziemy w przyszłorocznym iPhonie 15 Pro i 15 Pro Max. Źródłem analityków są informatorzy w azjatyckim łańcuchu dostaw Apple.

Po pierwsze, iPhone 15 Pro i 15 Pro Max otrzymają oczywiście nowszy procesor, a dokładniej układ A17 Bionic, wykonany po raz pierwszy w technologii 3 nm. Ma on być wydajniejszy i bardziej energooszczędny. Podobnie, jak w przypadku iPhone’ów 14, tak i w przyszłym roku najnowszy procesor będzie zarezerwowany wyłącznie dla iPhone’a 15 Pro oraz iPhone’a 15 Pro Max, natomiast tańszy iPhone 15 oraz iPhone 15 Plus otrzymają układ z tegorocznych modeli “pro”, czyli A16 Bionic.

Drugą nowością iPhone’a 15 Pro i iPhone’a 15 Pro Max będzie większa ilość pamięci RAM, która wyniesie 8 GB, natomiast iPhone 15 oraz iPhone 15 Plus otrzymają, tak jak wszystkie cztery tegoroczne modele, 6 GB RAM.

Trzecia nowość to wspominany już wielokrotnie na ThinkApple port USB-C w miejsce wysłużonego już złącza Lightning. Nie ma co ukrywać, że w tym przypadku Unia Europejska “pomogła” podjąć decyzję firmie z Cupertino, wprowadzając nowe prawo, zgodnie z którym do końca 2024 r. wszystkie smartfony, tablety i aparaty fotograficzne sprzedawane w Unii Europejskiej będą musiały być wyposażone w port USB-C (w laptopach USB-C będzie obowiązkowy od wiosny 2026 r.).

Czwartą zmianą i nowością w stosunku do tegorocznych iPhone’ów 14 mają być ulepszenia dotyczące aparatów. Analitycy podają, że iPhone 15 Pro oraz iPhone 15 Pro Max zostaną wyposażone w główne obiektywy z ośmioma soczewkami (obecnie jest ich siedem), natomiast do iPhone’a 15 Pro Max trafi dodatkowo aparat peryskopowy.

Tutaj warto przypomnieć, że według dobrze poinformowanego dziennikarza Bloomberga, Marka Gurmana, w najbliższej przyszłości Apple może wprowadzić na rynekiPhone’a Ultra“. Nie jest wykluczone, że stanie się tu już w przyszłym roku, i że tak właśnie zostanie nazwany model, który przez analityków TrendForce nazywany jest “iPhone 15 Pro Max”.

Ostatnią informacją raportu TrendForce jest to, że wszystkie cztery modele iPhone’a 15 będą nadal wyposażone w modem 5G od firmy Qualcomm. Apple planowało w 2023a roku zastoswać po raz pierwszy modemy własnej produkcji, jednak firma z Cupertino nie jest zadowolona z wydajności, jaką ich autorski modem osiąga w przypadku połączenia za pomocą technologii fal milimetrowych (mmWave). W związku z tym debiut autorskiego modemu Apple odbędzie się w iPhone’ach prawdopodobnie dopiero w 2024 roku.

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Źródło
Grafika

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: