iOS 16.2 beta 2 – lista wszystkich nowości

Łukasz Bernaczyk   9 listopada 2022

Apple udostępniło wczoraj drugą deweloperską betę iOS 16.2. Sprawdźmy, co nowego znalazło się w tej aktualizacji.

berrolia

iOS 16.2 beta 2 – przegląd nowości

Sporo nowości trafiło już dwa tygodnie temu do pierwszej bety iOS 16.2 – m.in. zupełnie nowa aplikacja systemowa o nazwie Freeform, przeprojektowana aplikacja Dom z całkowicie nową architekturą czy rozszerzone wsparcie systemowe dla technologii ProMotion 120 HZ.

Zobaczmy, jakie z kolei nowe funkcje trafiły do iOS 16.2 beta 2.

Nowy, uproszczony tryb dostępności

Największą nowości iOS 16.2 beta 2 są zupełnie przeprojektowane funkcje dostępności, których głównym zadaniem jest ułatwienie korzystania z iPhone’a osobom z problemami ze wzrokiem lub słuchem albo o ograniczonych możliwościach ruchu lub uczenia się.

W drugiej becie iOS 16.2 pojawia się nowy, bardzo uproszczony tryb dostępności, którego wygląd można w zasadzie skonfigurować sobie od zera według własnych potrzeb.

Screen: 9to5Mac

Aby ułatwić korzystanie z telefonu, możemy np.  zwiększyć ikony aplikacji, dodać dodatkowe przyciski nawigacyjne, czy włączyć dodatkowe gesty, jak np. blokowanie iPhone’a przez dłuższe przytrzymanie palca na ekranie.

Nowy widżet Leki

Screen: MacRumors

Do ekranu iPhone’a można teraz dołożyć nowy widżet przypominający użytkownikowi o konieczności zażycia regularnie przyjmowanych lekarstw.

Nowe animacje w aplikacji Muzyka

W systemowej aplikacji Muzyka pojawiły się nowe animacje, wyświetlane podczas włączania odtwarzania lub pauzowania utworu, a także podczas cofania lub przewijania do przodu.

Kilka mniejszych zmian i poprawek błędów

W iOS 16.2 beta 2 pojawiło się też kilka mniejszych nowości lub poprawek wychwyconych błędów:

  • usunięto błąd uniemożliwiający wykonanie powrotnego gestu cofania z aplikacji Aparat do zablokowanego ekranu;
  • nowe przełącznik “Częstsze aktualizacje” w sekcji Live Activities wyświetlającej “na żywo” wyniki trwających właśnie rozgrywek sportowych;
  • włączono łączność 5G w indyjskich sieciach JIo oraz Airtel;
  • możliwość wyłączenia sekcji “ostatnio otwierane aplikacje” w Docku systemu iPadOS 16.2 beta.2

Przypomnę, że finalna wersja systemów iOS 16.2 oraz iPadOS 16.2 spodziewana jest mniej więcej w połowie grudnia tego roku.

Produkty Apple w super cenach

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: