5 nowości, które Apple udostępni jeszcze przed końcem 2022

Tomek Czech   14 listopada 2022

W tym roku nie spodziewamy się już premiery nowych sprzętów z Cupertino, co nie znaczy, że Apple nie udostępni już żadnych nowości, np. software’owych. Poniżej znajdziecie listę pięciu rzeczy, których spodziewamy się jeszcze przed końcem 2022 r.

berrolia

5 nowości Apple przed końcem 2022

1. iOS 16.2

Apple testuje już aktualizację iOS 16.2 (w zeszłym tygodniu udostępniło drugą betę) i według Marka Gurmana z Bloomberga finalna wersja tego uaktualnienia pojawi się mniej więcej w połowie grudnia.

W iOS 16.2 znajdziemy aplikację Freeform, aplikację Dom z przebudowaną architekturą, nowy, mocno uproszczony tryb dostępności, nowe widżety ekranu blokady (Sen, Leki) i kilka innych mniejszych zmian. iPadOS 16.2 będzie zawierał wsparcie dla Stage Manager.

O wszystkich znanych do tej pory nowościach w iOS 16.2 przeczytasz tutaj i tutaj.

2. Alarmowe połączenia satelitarne

Nojnowsze iPhone’y z serii “14” posiadają wsparcie dla alarmowej komunikacji z wykorzystaniem łączności satelitarnej (Emergency SOS via satellite). Funkcja nie jest jednak jeszcze dostępna – Apple obiecało, że zostanie aktywowana wraz z aktualizacją iOS 16, która pojawi się w listopadzie 2022 r.

Jeśli Apple nie zmieniło planów i nie doda tej funkcji do iOS 16.2, którego spodziewamy się w grudniu, to rzeczywiście może udostępnić łączność satelitarną jeszcze w listopadzie, np. wraz z aktualizacją iOS 16.1.2.

Niestety alarmowa komunikacja satelitarna w iPhone’ach 14 będzie na razie działała jedynie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

3. Apple Music Classical

W sierpniu ubiegłego roku Apple ogłosiło przejęcie serwisu streamingowego Primephonic, oferującego muzykę klasyczną i włączyło go do Apple Music Classical, ale jednocześnie zapowiedziało stworzenie osobnej aplikacji z muzyką poważną i udostępnienie jej w 2022 r.

Co prawda w ostatnim czasie nie pojawiały się żadne dodatkowe informacje na temat tej aplikacji i doniesienia o możliwej dacie jej premiery, ale wciąż jest szansa, że firmie z Cupertino uda się udostępnić ją wszystkim użytkownikom przed końcem tego roku.

4. Rozszerzenie programu samodzielnych napraw

Wiosną tego roku Apple uruchomiło w Stanach Zjednoczonych program samodzielnej naprawy iPhone’a, a w sierpniu rozszerzyło go również na MacBooki z M1 i zapowiedziało, że jeszcze przed końcem 2022 r. program trafi do kolejnych krajów (zaczynając od Europy) i obejmie również dodatkowe modele Maców.

Oczywiście najbardziej interesuje nas to, czy program będzie również dostępny w Polsce.

5. Promocja Black Friday

Co roku Apple organizuje promocje w ramach Black Friday (nazywane “Dniami okazji”) i zapewne tak samo będzie w tym roku – Black Friday 2022 odbędzie się już w przyszłym tygodniu, 25 listopada.

Apple zazwyczaj oferuje karty rabatowe przy zakupie Maców, iPadów, iPhone’ów czy innych sprzętów. Ich wysokość sięga kilkuset złotych.

Tymczasem u niektórych sprzedawców już trwają Black Weeks z przecenami produktów Apple, w tym iPadów Pro z M2, iPada 1o. gen., AirPods 2 i akcesoriów [zobacz tutaj].

CYBER WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: