6 darmowych aplikacji do edycji zdjęć, które nadadzą Twoim zdjęciom profesjonalnego charakteru

Redakcja   6 grudnia 2022

Jeśli chodzi o robienie zdjęć, smartfony przeszły długą drogę. Aparaty są tak dobre, że potrafią uchwycić błyskawicę w ciągu milisekundy i wykonać perfekcyjne portrety z efektem bokeh za pomocą jednego obiektywu. Mimo to, zawsze jest miejsce na ulepszenia. Nawet najlepszy aparat nie może robić świetnych zdjęć przez cały czas – w końcu nie zawsze mamy do dyspozycji idealne warunki oświetleniowe i zdjęciowe. Dlatego właśnie przydają się nam aplikacje do edycji zdjęć. Pozwalają one przyciąć zdjęcie, dodać filtry, dostosować ekspozycję i kontrast, zredukować szumy, wyostrzyć krawędzie i wiele więcej. Mamy dla Was listę sześciu świetnych, darmowych aplikacji do edycji zdjęć, które nadadzą zdjęciom profesjonalny charakter.

berrolia

iPhone – darmowe aplikacje do edycji zdjęć

Depositphotos ma kilka aplikacji do edycji, które pozwalają na dostosowanie wielu parametrów zdjęcia. Pozwalają one zmienić nieatrakcyjne zdjęcie w perełkę.

Świetne narzędzie pl.depositphotos.com/bgremover.html pozwala również na usuwanie tła ze zdjęć i filmów.

Depositphotos umożliwia również pobieranie zdjęć w 4k.

VSCO (Visual Supply Co) to jedna z najpopularniejszych aplikacji do edycji zdjęć, jaka istnieje. Cechuje ją elegancki i intuicyjny interfejs użytkownika, mnogość filtrów, narzędzi do edycji zdjęć oraz zaawansowana integracja z Lightroomem. Jest to doskonała aplikacja zarówno dla amatorów, jak i profesjonalnych fotografów.

W aplikacji dostępna jest subskrypcja (97 zł rocznie), dzięki której otrzymujemy dostęp do wszystkich funkcji premium, takich jak zaawansowane narzędzia do edycji i profesjonalne filtry.

VSCO jest łatwa w użyciu, ma mnóstwo przydatnych funkcji i jest ulubioną aplikacją wśród profesjonalistów.

Snapseed jest prawdopodobnie jedną z najlepszych aplikacji do edycji zdjęć. Jest wyposażona w tonę narzędzi, w tym możliwość zastosowania szerokiej gamy filtrów. Możemy również skorzystać z jego zaawansowanej funkcji napędzanej przez AI o nazwie “Smart Wheel”.

Snapseed pozwala również edytować klipy wideo i pliki RAW. Jest dobrze zaprojektowana i łatwa w użyciu. Zdecydowanie warta sprawdzenia.

Adobe Photoshop to jedna z najpopularniejszych aplikacji do edycji zdjęć. Charakteryzuje się szeroką gamą narzędzi do obróbki zdjęć i filtrów, a także łatwym w obsłudze interfejsem użytkownika. Pozwala też na edycję obrazów RAW. Nadaje się zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów.

Jest to darmowy program z możliwością zakupu w aplikacji.

Google Photos to aplikacja do zarządzania zdjęciami w chmurze. Pozwala na edycję i zarządzanie zdjęciami, a także tworzenie i udostępnianie albumów fotograficznych. Posiada również edytor zdjęć w aplikacji, który pozwala dostosować jasność, kontrast, kolor i inne parametry.

Co więcej, możesz użyć Zdjęć Google do tworzenia kolaży, stosowania filtrów, dodawania tekstu i innej obróbki.

Filmic Pro to aplikacja do edycji wideo, która pozwala dostosować ustawienia aparatu i zapisać je do wykorzystania w przyszłości. Możesz dostosować ostrość, czas otwarcia migawki, ISO, temperaturę kolorów i wiele innych parametrów.

Filmic Pro ma kilka wstępnie wbudowanych filtrów, a także edytor zdjęć w aplikacji z mnóstwem narzędzi do edycji. Jedną z jego najlepszych funkcji jest możliwość dodania tekstu do klipu wideo, a także wsparcie dla różnych formatów wideo.

***

Materiał partnera

Produkty Apple w super cenach

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: