Bloomberg: tytanowy iPhone 15 Pro z “imponującym hardwarem”

Tomek Czech   16 stycznia 2023

Tegoroczne iPhone’y 15 Pro mogą być imponujące pod względem hardware’u – pisze Marak Gurman w swoim nowym raporcie dla Bloomberga. Dziennikarz potwierdza kilka ciekawych informacji na temat nowego flagowca, które wyciekły już wcześniej.

iPhone 15 Pro i 15 Pro Max

Z informacji zdobytych przez Gurmana wynika, że iPhone 15 Pro i 15 Pro Max będą miały tytanową ramę spajającą przednią i część obudowy. Obecnie w modelach “pro” jest ona wykonana ze stali nierdzewnej.

Tytan jest nie tylko bardzo wytrzymałym materiałem, który znacznie zwiększyłby odpornośc iPhone’a na upadki, ale jest też materiałem lekkim, dzięki czemu nowe flagowce mogłyby być znacznie lżejsze od obecnych (iPhone’a 14 Pro Max waży aż 240 gramów). Tytan jest lżejszy od stali nierdzewnej o około 45%.

Właśnie z tytanu wykonana jest obudowa Apple Watch Ultra, dzięki czemu jest nie tylko bardzo odporna na uderzenia i ekstremalne temperatury, ale też lekka, co pozwoliło utrzymać stosunkowo niską wagę zegarka przy jego sporym rozmiarze.

Niestety jest też negatywny aspekt zastosowania tytanowej ramy – cena. Tytan jest drogim materiałem, co mogłoby się przełożyć na wyższą cenę telefonu.

Gurman potwierdza też informacje, że iPhone’y 15 w wersji “pro” nie będą miały fizycznych, “wciskanych” przycisków, tylko dotykowe, które będą posiadać własne silniki haptyczne dające odpowiedni feedback użytkownikowi. Będzie to zmiana podobna do tej, która miała w przypadku przycisku Home wraz z wprowadzeniem iPhone’a 7.

Dziennikarz Bloomberga wspomina jedynie o nowym typie przycisków regulacji głośności. Wcześniejsze przecieki mówiły jednak, że to samo dotyczyć będzie przycisku Włącz/Wyłącz.

Kolejną ważną nowością w iPhone’ach 15 Pro będzie według Gurmana szybki procesor A17 Bionic. Z dotychczasowych doniesień wynika, że będzie to pierwszy w iPhonie układ stworzony w litografii 3 nm. Dzięki temu, że będzie niezwykle energooszczędny, nowe iPhone’y mogą mieć imponujący czas pracy na baterii (więcej szczegółów).

Redaktor Bloomberga potwierdza też, że wszystkie cztery modele iPhone’a 15 będą mieć ekrany o takich samych rozmiarach jak iPhone’y z serii “14” i będą wyposażone w port USB-C.

Z wcześniejszych przecieków wynikało dodatkowo, że iPhone’y 15 Pro będą wyposażone w większą ilość pamięci RAM (8 GB zamiast 6 GB), i że większy iPhone 15 Pro Max będzie posiadał aparat peryskopowy.

Duża promocja na iPhone’a 14 i Apple Watch Ultra

Z miłości do Apple

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: