Premiera najważniejszego urządzenia Apple w 2023 opóźniona. Nie będzie konferencji?

Tomek Czech   20 lutego 2023

Premiera gogli MR od Apple została opóźniona – donosi Bloomberg. Apple planowało zaprezentować swoje najważniejsze w tym roku urządzenie podczas wiosennej konferencji. Czy to oznacza, że konferencja w ogóle się nie odbędzie?

berrolia

Gogle MR od Apple – premiera opóźniona

Apple pracuje nad goglami mieszanej rzeczywistości (MR – Mixed Reality) od wielu lat i z wcześniejszych doniesień wynikało, że pierwotnie planowało premierę na styczeń 2023 r., a potem na wiosnę tego roku. Z informacji zdobytych przez Marka Gurmana wynikło, że urządzenie maiło zostać zaprezentowane podczas konferencji pod koniec marca, albo na początku kwietnia.

Teraz Gurman donosi, że Cupertino ponownie zmieniło plany – premiera gogli ma się odbyć w czerwcu, na corocznej konferencji dla deweloperów – WWDC, razem z premierą iOS 17 i nowych wersji pozostałych systemów. Powodem opóźnienia ma być konieczność wprowadzenia ostatnich poprawek, zarówno po stronie software’u, jak i hardware’u.

***

MEGAPROMOCJA na iPhone’a 14 Pro i 14 Pro Max – sprawdź tutaj

***

Jako że gogle mają być bardzo drogie, Apple nie spodziewa się, że staną się hitem sprzedażowym. W pierwszej kolejności z pewnością zainteresują deweloperów, którzy zaczną tworzyć dla nich aplikacje wirtualnej (VR) i rozszerzonej (AR) rzeczywistości. Dlatego, według Marka Gurmana, WWDC ’23 to idealny moment na premierę urządzenia.

Dziennikarz Bloomberga podaje, że gogle najprawdopodobniej zostaną nazwane “Apple Reality”, będą działały na systemie xrOS, który będzie przypominał trójwymiarowy iOS, będą obsługiwane za pomocą gestów wykonywanych oczami i rękami, będą wyposażone w kilka kamer i ekrany wysokiej rozdzielczości i będą miały zewnętrzną baterię.

Są też doniesienia, że Cupertino już pracuje nad tańszą wersją urządzenia, które mogłoby trafić na rynek w przyszłym roku.

Do tej pory pojawiły się dwa duże przecieki na temat tego, jak będą działać gogle MR od Apple i jakie funkcje będą posiadały:

Co z wiosenną konferencją Apple?

W związku z przełożeniem premiery gogli pojawia się pytanie, czy Apple zorganizuje tej wiosny konferencję produktową. Szanse na to bardzo zmalały, bo firma z Cupertino nie planowała na ten okres premiery większej liczby urządzeń.

Kilka dni temu z wiarygodnego źródła dowiedzieliśmy się, że rozpoczęła się już masowa produkcja 15-calowego MacBooka Air, i że powinien on trafić do sprzedaży w pierwszej połowie kwietnia.

Apple od dawna szykuje się też do wprowadzenia na rynek nowego Maca Pro z własnym procesorem. Pojawiały się doniesienia, że jego prezentacja mogłaby się odbyć wiosną 2023 r.

Apple może się więc zdecydować na zorganizowanie konferencji pod koniec marca lub na początku kwietnia i pokazanie na niej dwóch nowych komputerów – Maca Pro i 15-calowego MacBooka Air. Ale wydaje się to mało prawdopodobne – po przełożeniu premiery gogle MR bardziej prawdopodobny wydaje się taki scenariusz, że wiosną firma z Cupertino wprowadzi na rynek nowego MacBooka Air 15″ za pomocą informacji prasowej, a Mac Pro z Apple Silicon zostanie pokazany światu razem z goglami, podczas czerwcowej WWDC ’23.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: