Tak ma wyglądać iPhone 15 Pro

Łukasz Bernaczyk   21 marca 2023

Niedawno do sieci trafiły schematy CAD zarówno iPhone’a 15, jak i 15 Pro/Pro Max, jednak w przypadku modelu “pro” brakowało na nich nowych, dotykowych przycisków głośności oraz wyciszenia. Teraz w chińskich mediach społecznościowych pojawiło się nowe wideo pokazujące schematy iPhone’a 15 Pro w pełnej okazałości, ze wszystkimi detalami, włącznie z nowymi przyciskami.

berrolia

Nowe schematy CAD iPhone’a 15 Pro ze wszystkimi detalami

Zarówno na wymienionym na wstępie wideo, jak i na zrzutach ekranu udostępnionych przez znanego leakera ShrimpApplePro widzimy schematy CAD iPhone’a 15 Pro, uzupełnione o brakujące wcześniej detale.


Podstawowe wymiary nowych iPhone’ów 15 z linii “pro”, takie jak wysokość, szerokość, grubość oraz wysokość tylnej “wyspy” z kamerami znaliśmy już z poprzedniego wycieku schematów CAD.

Na podstawie tych schematów okazało się się, że klasyczne, fizyczne przyciski zmiany głośności oraz wyciszenia zostaną w modelach Pro iPhone’a 15 zastąpione dotykowymi, z czego zamiast dwóch przycisków zmiany głośności w tegorocznych flagowcach znajdzie się jeden zunifikowany przycisk haptyczny.

Chwile później dowiedzieliśmy się o nowym kolorze w odcieniu ciemnego bordo i zobaczyliśmy pierwsze wizualizacje.

Kilka dni temu pojawiła się wiadomości o tym, że iPhone 15 Pro Max będzie posiadał najcieńsze na rynku ramki wokół ekranu.

Teraz udostępnione wideo oraz zdjęcia ze schematów CAD ukazują ostatni element układanki, czyli właśnie nowe przyciski dotykowe z silnikami haptycznymi.

Fizyczny przycisk wyciszenia, który był stosowany w smarfonach Apple od czasu pierwszego iPhone’a, zaprezentowanego w 2007 roku, również zostanie zastąpiony przez mały, dotykowy przycisk wyposażony w haptykę.

Ruszyły “Wiosenne okazje” na Amazonie – tysiące promocji!

Jeszcze przed wszystkimi wymienionymi wyżej wiadomościami na temat iPhone’ów 15 dowiedzieliśmy się, że w tegorocznych smarfonach Apple port Lightning zostanie zastąpiony przez wejście USB-C, a iPhone’y 15 z linii “pro” otrzymają tytanową ramę.

Dodatkowo większy iPhone 15 Pro Max otrzyma aparat peryskopowy.

Mac od ręki i w super cenie!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: