Apple ma problem – iPhone 15 Pro i 15 Pro Max jednak bez dotykowych przycisków bocznych

Łukasz Bernaczyk   12 kwietnia 2023

Z najnowszego raportu znanego analityka Ming-Chi Kuo, posiadającego rozległe i – co najważniejsze – wiarygodne źródła w łańcuchu dostaw Apple wynika, że tegoroczne iPhone’y 15 z linii “pro” jednak nie będą wyposażone w nowe, dotykowe przyciski boczne, a wszystko przez nierozwiązane dotąd problemy produkcyjne.

berrolia

iPhone 15 Pro i 15 Pro Max jednak z fizycznymi przyciskami

Już w październiku zeszłego roku Ming-Chi Kuo informował, że tegoroczne flagowe modele “pro” z Cupertino, czyli iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max, zamiast fizycznych przycisków zmiany głośności. wyciszenia i Włącz/Wyłącz będą wyposażone w dotykowe przyciski półprzewodnikowe.

Całkiem niedawno jeden zunifikowany, podłużny przycisk dotykowy do regulacji głośności po raz pierwszy zobaczyliśmy na schematach CAD nowych iPhone’ów 15 Pro i 15 Pro Max.

Teraz, jak informuje Kuo, a potwierdza inny wiarygodny analityk – Jeff Pu, w związku z “nierozwiązanymi problemami technicznymi przed masową produkcją”, związanymi właśnie z dotykowymi przyciskami bocznymi nowych iPhone’ów, Apple podjęło decyzje o powrocie do tradycyjnych, fizycznych przycisków w tych modelach.

Jak podaje Ming-Chi Kuo, iPhone’y 15 Pro i 15 Pro są obecnie na etapie EVT (engineering validation testing), co wskazuje na to, że przeprowadzane są właśnie pierwsze próby produkcyjne, ale jednocześnie oznacza, że zmiana z przycisków dotykowych na fizyczne jest nadal możliwa bez większego opóźnienia dla produkcji tych modeli.

Kuo poinformował również, że dotykowe przyciski przewidziane dla tegorocznych modeli “pro”, po dopracowaniu i usunięciu wspomnianych problemów technicznych trafią najprawdopodobniej do iPhone’a 16 Pro i iPhone’a 16 Pro Max.

Trudno powiedzieć, czy w związku z problemami technicznymi z przyciskami dotykowymi Apple zrezygnuje też z zastosowania w iPhonie 15 Pro i 15 Pro Max nowego, programowalnego przycisku “Action”, na wzór tego, który znajdziemy w Apple Watch Ultra. Miał on się pojawić w miejscu obecnego przełącznika wyciszania i pozwalać na szybkie uruchomienie dowolnej funkcji telefonu.

Teoretycznie przycisk “Action” nie musi być dotykowy – może być “zwykłym”, fizycznym przyciskiem, jak w Apple Watchu Ultra.

O tym, jak będzie, przekonamy się już za kilka miesięcy – premiera całej linii iPhone’ów 15 jest spodziewana we wrześniu tego roku.

Wszystko, co do tej pory wiadomo o tegorocznych smartfonach z Cupertino znajdziesz tutaj.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: