iOS 17 – duży wyciek informacji o nowościach

Tomek Czech   21 kwietnia 2023

Jeden z wiarygodnych leakerów zdradził właśnie wiele szczegółów na temat iOS 17, którego premiera odbędzie się już w czerwcu, podczas WWDC 2023. Nowy system ma mieć między innymi mocno przeprojektowane Centrum sterowania, nowe funkcje Dynamic Island i niegasnącego ekranu always-on oraz dodatkowe ustawienia powiadomień. Apple może też zastosować interaktywne widżety.

iOS 17 ma być kompatybilny ze wszystkimi modelami iPhone’a, z którymi kompatybilny jest iOS 16.

Pełną listę zapowiadanych nowości znajdziecie poniżej.

berrolia

iOS 17 – nowości

Swoją wiedzą na temat iOS 17 pochwalił się na forum MacRumors oraz na Twitterze leaker znany z tego, że już kilkakrotnie podawał sprawdzone informacje na temat nowych produktów Apple jeszcze przed ich premierą. W zeszłym roku jako pierwszy informował o Dynamic Island w iPhonie 14 Pro, a niedawno podał wiele szczegółów na temat nowego przycisku Action w iPhonie 15 Pro.

Oto wszystkie informacje, jakie obecnie posiada na temat iOS 17:

 • duża poprawa stabilności i wydajności
 • przeprojektowane Centrum sterowania (“duże zmiany!”), możliwość personalizacji
 • więcej możliwości Dynamic Island (która w tym roku trafi również do dwóch tańszych wersji – iPhone’a 15 i 15 Plus) – “wyspa” ma wyświetlać więcej informacji i powiadomień
 • dodatkowe ustawiania niegasnącego ekranu always-on

iPhone 14 Pro w bardzo niskiej cenie! Sprawdź tutaj

 • nowe filtry trybu skupienia
 • znacząco ulepszone wyszukiwanie Spotlight
 • nowe opcje i ustawienia powiadomień (możliwe też drobne zmiany w ich wyświetlaniu)
 • ulepszenia aplikacji Aparat (mogą dotyczyć jedynie iPhone’ów 15)
 • ulepszenia CarKey w aplikacji Wallet
 • zmiany interfejsu aplikacji Zdrowie
 • wiele nowych możliwości ARkit

Leaker podaje też, że Apple intensywnie testuje interaktywne widżety i jest duża szansa, że pojawią się one w iOS 17, ale nie jest to przesądzone.

iOS 17 – kompatybilność

Z informacji zdobytych przez leakera wynika, że – wbrew wcześniejszym doniesieniom – iOS 17 będzie kompatybilny ze wszystkimi iPhone’ami, na których można zainstalować iOS 16, czyli również z iPhonem X i iPhonem 8/8 Plus.

Apple podobno mocno pracuje nad tym, żeby iOS 17 sprawnie i wydajnie działał na starszych urządzeniach.

Kompatybilność z najnowszą wersją iPadOS może za to stracić kilka modeli iPada, przede wszystkim te z procesorem A9, może nawet z A10, ale nie jest to w tym momencie pewne – decyzja ma zostać podjęta w ciągu kilku tygodni.

Co ciekawe, leaker twierdzi, że iPhone 15 Pro i 15 Pro Max będą miały przyciski dotykowe, wbrew temu, o czym informował wczoraj Ming-Chi Kuo.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: