iPhone 15 Pro Max będzie miał rewelacyjną kamerę (przeciek)

Łukasz Bernaczyk   28 kwietnia 2023

Okazuje się, że nowy aparat peryskopowy to nie jedyna ważna zmiana w tegorocznym iPhonie 15 Pro Max, jeśli chodzi o możliwości fotograficzne tego telefonu. Z najnowszego przecieku wynika, że Apple zamierza zamontować w najdroższym z tegorocznych flagowców nową, jeszcze większą matrycę – największą spośród zastosowanych dotychczas w jakimkolwiek iPhonie.

berrolia

iPhone 15 Pro Max z jeszcze lepszą kamerą

Już od dłuższego czasu w sieci krążą informacje o tym, że iPhone 15 Pro Max będzie wyposażony w aparat peryskopowy, który pozwoli uzyskać 5- lub nawet 6-krotny zoom optyczny. W porównaniu do ubiegłorocznego flagowca, czyli iPhone’a 14 Pro Max, który oferuje zoom optyczny x3, oznacza to praktycznie podwojenie optycznego przybliżenia bez utraty jakości zdjęcia.

Kilka dni temu leaker o pseudonimie Ice universe poinformował na Twitterze, że poza aparatem peryskopowym, iPhone 15 Pro Max będzie także posiadał nowszą i większą matrycę Sony IMX903 o rozmiarze 1/1,14″. W porównaniu z matrycą IMX803 z ubiegłorocznego iPhone’a 14 Pro Max o rozmiarze 1/1,28 cala to naprawdę spory wzrost powierzchni.

Większa matryca, która notabene w iPhone’ach coraz bardziej zbliża się do pełnoklatkowej, oznacza większe piksele, na które wpada więcej światła, a to z kolei oznacz ogólną lepszą jakość zdjęcia – więcej szczegółów i mniej szumów czy artefaktów. To ważne przede wszystkim przy słabszych warunkach oświetleniowych.

Połączenie aparatu peryskopowego i większej matrycy w nowym iPhonie 15 Pro Max będzie więc oznaczało solidny skok jakościowy fotografii wykonywanych tym smartfonem.

Z innych nowości w tegorocznych modelach “pro” trzeba wymienić tytanową ramę, port USB-C ze wsparciem dla szybkiego ładowania i szybkiego transferu danych (Thunderbolt 3), przycisk “Action” oraz procesor A17 Bionic, po raz pierwszy wykonany w technologii 3 nm.

Warto dodać , że wbrew pojawiającym się wcześniej doniesieniom, tegoroczny większy z modeli “pro” będzie się najprawdopodobniej nazywał po prostu “iPhone 15 Pro Max”, a nie “iPhone 15 Ultra”. Z najbardziej wiarygodnych przeciwków wynika, że high-endowy iPhone w wersji “ultra” pojawi się najwcześniej w przyszłym roku.

Przypomnę, że premiera całej lini iPhone’ów 15 spodziewana jest we wrześniu tego roku.

Wszystko, co do tej pory wiadomo o tegorocznych smartfonach z Cupertino znajdziesz tutaj.

Mac od ręki i w super cenie!

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: