iOS 17 – ciekawa nowość na ekranie blokady

Łukasz Bernaczyk   13 maja 2023

Od premierowego pokazu iOS 17 dzieli nas niespełna miesiąc, a do sieci trafiły właśnie informacje o ciekawej nowości – widoku map i nawigacji na zablokowanym ekranie iPhone’a w formie tzw. “Wydarzeń na żywo”. Zobacz, jak będzie wyglądało używanie nawigacji Apple z poziomu zablokowanego wyświetlacza.

berrolia

iOS 17 – mapy na zablokowanym ekranie

“Wydarzenia na żywo ( “Live Activieties”) to interaktywne widżety wyświetlające się na zablokowanym ekranie iPhone’a z iOS 16, które związane są z obecną aktywnością użytkownika. W formie właśnie takich widżetów możemy wyświetlać np. panel sterowania muzyką, wyniki trwających właśnie wydarzeń sportowych czy postęp w doręczeniu zamówionej przesyłki.

Z informacji zdobytych przez wiarygodnego leakera @analyst941 wynika, że funkcjonalność Live Activieties w iOS 17 uzyskają również Mapy Apple, a dokładniej – nawigacja.

Na podstawie informacji o sposobie działania nowej funkcji leaker przygotował stosowne rendery. Widzimy na nich zablokowany ekran iOS 17, którego górną część (mniej więcej jedną trzecią) zajmuje standardowo wyświetlany zegar wraz z aktualną datą, natomiast pozostałą część wypełnia aplikacja Mapy z uruchomioną nawigacją.

U dołu ekranu pozostaną przyciski uruchamiające latarkę i aparat, a pomiędzy nimi znajdziemy informację o liczbie nieodczytanych powiadomień.

Na prawym zrzucie widzimy z koleji, co dzieje się po tapcnięciu w liczbę nieprzeczytanych powiadomień – Mapy pozostają w rozmyte w tle, natomiast na pierwszym planie widzimy rozwinięte powiadomienia.

System iOS 17 zostanie premierowo pokazany podczas prezentacji otwierającej konferencję WWDC 2023, która odbędzie się w dniach 5-9 czerwca 2023. Podczas prezentacji zobaczymy także nowe wydania pozostałych systemów operacyjnych Apple – macOS 14, watchOS 10, iPadOS 17 i tvOS 17.

Dodatkowo, bardzo prawdopodobna wydaje się na tym wydarzeniu premiera gogli MR (Apple Reality)) oraz 15-calowego MacBooka Air.

Wszystko, co do tej pory wiemy na temat iOS 17 znajdziesz tutaj.

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Źródło

Łukasz Bernaczyk

Swoją przygodę z Apple zaczął w 1992 r. od Macintosha Classic. Od tego czasu wierny użytkownik i fan marki z Cupertino. Z wykształcenia mgr inż. informatyki w inżynierii, pracuje również jako Dyrektor ds. Rozwoju w jednej z podpoznańskich firm. Gadżeciarz, miłośnik amerykańskiej koszykówki, szachów i podróży. W wolnych chwilach eksperymentuje z elektroniką i własnoręcznie robionym smart home.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: