Test baterii iPhone’ów 15 – jest lepiej niż w iPhone’ach 14!

Tomek Czech   27 września 2023

Apple oficjalnie podaje, że czas pracy na baterii poszczególnych modeli iPhone’a 15 jest taki sam, jak ich odpowiedników z serii “14” (szczegóły tutaj). Wszyscy jednak czekaliśmy na test porównawczy wykonany w warunkach codziennego, typowego użytkowania. No i doczekaliśmy się. Wyniki są bardzo zadowalające.

berrolia

iPhone 15, 15 Plus, 15 Pro i 15 Pro Max – test baterii

Test wykonał Youtuber prowadzący kanał Mrwhosetheboss. Porównał on czas pracy na baterii wszystkich czterech modeli iPhone’a 15 z iPhonem 14 i 14 Pro Max oraz iPhonem 13 Pro Max, który w podobnym teście wykonanym w zeszłym roku pokonał swojego następcę – 14 Pro Max i był dotychczasowym rekordzistą.

Co ciekawe, test zdecydowanie, z dużą przewagą nad innymi wygrał iPhone 15 Plus. Działał o ponad 1,5 godz. dużej od 15 Pro Max, który – według Apple – powinien działać na jednym ładowaniu o około 10-15% dłużej od “plusa”.

Ważne, że zarówno iPhone 15 Pro Max, jak i iPhone 15 działały dłużej na baterii niż ich poprzednicy – iPhone 14 Pro Max i iPhone 14. To ważne, że z roku na rok jest postęp.

Szczegółowe wyniki są następujące:

  • iPhone 15 Plus: 13:19 h
  • iPhone 15 Pro Max: 11:41 h
  • iPhone 13 Pro Max: 11:19 h
  • iPhone 14 Pro Max: 10:54 h
  • iPhone 15: 9:57 h
  • iPhone 15 Pro: 9:20 h
  • iPhone 14: 9:02 h

Oczywiście trzeba pamietać, że choć Mrwhosetheboss starał się dość wiernie odtworzyć “typowe, codzienne użytkowanie iPhone’a” (przeglądanie mediów społecznościowych, robienie zdjeć, odtwarzanie muzyki i wideo, granie itp.), to jednak każdy nieco inaczej używa telefonu, dlatego dla każdego i każdej z nas wyniki mogą być różne.

Dajcie znać, jakie są Wasze doświadczenia dotyczące czasu pracy na baterii modeli z serii “15” w porównaniu z “czternastkami”.

Cały test można zobaczyć tutaj:

Więcej o baterii w iPhone’ach 15:

Kup Apple pod choinkę w Super Cenie w Lantre!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: