Tak może wyglądać iPhone SE 4 (wideo)

Tomek Czech   1 lutego 2024

iPhone SE 4 może być jednym z pierwszym nowych produktów, które Apple zaprezentuje w 2024 r. – jego premiera może się odbyć wiosną tego roku, a więc już za kilka tygodni. Na podstawie najnowszych przecieków na temat SE 4. generacji powstał bardzo ciekawy koncept “budżetowca” z Cupertino.

iPhone SE 4 (2024) – tak będzie wyglądał?

Najnowszą wizualizację iPhone’a SE 4 stworzyli wspólnie Sam Kohl z kanału AppleTrack oraz grafik ukrywający sią pod pseudonimem Concept_Central.

Przypomnę, że według najnowszych doniesień, konstrukcja iPhone’a SE 4. generacji ma być oparta na obudowie iPhone’a 14 – telefon będzie posiadał wyświetlacz OLED 6,1 cala z notchem i Face ID, aluminiową ramę i szklane “plecki”.

Z tyłu nadal znajdziemy jednak tylko pojedynczą kamerę, co zapewne wynika z ograniczania kosztów “budżetowca”. Ma to być jednak zaawansowana kamera z matrycą 48 MP.

iPhone SE 4 ma posiadać dwie nowości, które pojawiły się w iPhone’ach 15: port USB-C oraz programowalny Przycisk czynności (Action), który zastąpi przełącznik wyciszania dźwięków.


Warto zauważyć, że dzięki przyciskowi Action nowy “budżetowiec” Apple wyróżniałby się na tle dwóch tańszych wersji iPhone’a – modeli 15 i 15 Plus, które nie posiadały tego przycisku.

SE 4. generacji będzie też oczywiście wyposażony w modem 5G.

iPhone SE 4 – kiedy premiera?

Premiera iPhone’a SE 4. generacji jest spodziewana w pierwszej połowie 2024. Najwcześniej powinniśmy spodziewać się go w marcu (iPhone SE 3 trafił na rynek wiosną 2022 r., a model SE 2 – wiosną 2020 r.).

HIT! Pierwsza obniżka ceny iPhone’a 15 Pro, a iPhone 15 tańszy nawet o 400 zł!

iPhone SE 4 – cena

Na razie jest oczywiście za wcześnie, żebyśmy poznali prawdopodobna cenę iPhone’a SE 4. generacji. Jeśli chodzi o cenę w Polsce, z pewnością wiele będzie zależeć od aktualnego kursu dolara względem złotego.

We wrześniu Apple obniżyło polską cenę iPhone’a SE 3 – za podstawowy model 64 GB trzeba teraz zapłacić 2499 zł zamiast 2799 zł.

Nowe ceny wszystkich modeli iPhone’a SE 3 w Polsce:

  • 64 GB: 2749 zł -> 2499 zł
  • 128 GB: 3099 zł -> 2799 zł
  • 256 GB: 3799 zł -> 3399 zł

Z miłości do Apple

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: