iPhone 5S z czytnikiem linii papilarnych – kolejny dowód

by Marek Twejn on 10 maja 2013

iphone5-by-adarsh-vijay

Wiele poważnych źródeł twierdzi, że nowy iPhone będzie wyposażony w technologię weryfikacji autentyczności użytkownika, opartą na rozpoznawaniu głosu lub odcisków palców. Najpoważniejszym do tej pory dowodem potwierdzającym tą plotkę jest wczorajsza sugestia Michaela Barretta z PayPal, że Apple rzeczywiście zaprezentuje w tym roku telefon z czytnikiem linii papilarnych.

Na konferencji Interop, Barrett, odpowiedzialny za bezpieczeństwo informacji w PayPal, mówił o tym, że tradycyjne hasło lub PIN to w dzisiejszych czasach bardzo słaba metoda zabezpieczania dostępu do naszych danych. Rozwiązania tego problemu szuka kierowana przez niego organizacja Fast IdentityOnline (FIDO), która pracuje nad „rewolucyjną metodą identyfikacji użytkownika online”, która ma być nie tylko dużo bardziej bezpieczna, ale też prosta i wygodna w użyciu.

Zapowiadając, że jeszcze w tym roku na rynku pojawią się pierwsze urządzenia wykorzystujące tą technologię, Barrett zasugerował, że jednym z nich będzie nowy iPhone: „Wiele mówi się o tym, że duża firma z Cupertino zaprezentuje w tym roku telefon wyposażony w czytnik linii papilarnych” – powiedział w pewnym momencie.

W lipcu zeszłego roku Apple przejął firmę AuthenTec, która zajmowała się rozwojem technologii weryfikacji autentyczności użytkownika. Choć z początku wydawało się, że Apple nie zdąży z wprowadzeniem tej technologii do tegorocznego modelu iPhona, wiele źródeł twierdzi jednak, że czytnik linii papilarnych pojawi się już w iPhonie 5S.

Premiera nowego modelu iPhone’a (iPhone 5S, iPhone 6, nowy iPhone?) może odbyć się już na WWDC w czerwcu. W zeszłym tygodniu francuska strona Nowhereelse.fr dotarła do dokumentu japońskiego operatora KKDI, z którego wynika, że przedsprzedaż iPhone’a 5S zacznie się 20 czerwca, a na rynku nowy iPhone pojawi się w lipcu.

Według plotek, iPhone 5S będzie miał nowy procesor (prawdopodobnie A7), ulepszoną kamerę oraz będzie wreszcie obsługiwał technologię NFC. Wielokrotnie przewidywano też (WSJ, Macotakara), że nowy model iPhone’a będzie dostępny w kilku kolorach.

Więcej o iPhonie 5S:

Źródło: Macworld
GIF:

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: