Oficjalnie: kolejny event Apple już 22 października, premiera iPada 5 i iPada mini 2 z Retiną już za tydzień

Tomek Czech   15 października 2013

apple-event-22-pazdziernika

Tak jak się spodziewaliśmy, kolejny event Apple’a odbędzie się 22 października: firma z Cupertino zaprosiła dzisiaj media do Yerba Buena Center for the Arts w San Francisco na następny wtorek, na 10 rano czasu lokalnego (19:00 czasu polskiego). Najprawdopodobniej Apple zaprezentuje wtedy iPada 5, iPada mini 2 (z Retiną), nową linię MacBooków Pro z procesorem Haswell oraz nowego Maka Pro.

berrolia

iPad 5 ma mieć ten sam dizajn, co obecny iPad mini, czyli być cieńszy od poprzednich modeli i mieć węższe krawędzie. Ma być również wyposażony w 64- bitowy procesor A7 (ten sam, który znajdziemy w iPhonie 5s) oraz ulepszoną kamerę iSight (prawdopodobnie 8 MP).

Ten sam procesor i aparat znajdziemy też w nowym iPadzie mini, który najprawdopodobniej będzie posiadał ekran Retina. Zdaniem Richarda Shima, analityka NPD DisplaySearch, wyświetlacz Retina w nowym mini będzie miał rozdzielczość 2048 x 1536, a jego głównym dostawcą będzie LG, a nie jak dotąd – Samsung.

Według Reutersa, ze względu na problemy z produkcją Retiny, dostępność nowego iPada mini będzie mocno ograniczona w pierwszej fazie sprzedaży, czyli do końca 2013.

Wydaje się też bardzo prawdopodobne (i logiczne), że w nowych iPadach zobaczymy Touch ID.

22 października mamy też poznać więcej szczegółów na temat nowego, całkowicie odmienionego Maka Pro, którego Apple zaprezentował na czerwcowej WWDC.

Zgodnie z przewidywaniami, na evencie Apple powinno zdradzić też datę premiery oraz cenę OS X Mavericks.

Oprócz wyżej wymienionych produktów, do końca 2013 Apple powinien zaprezentować jeszcze (za 9to5Mac):

  • nową linia MacBooków Pro z procesorem Haswell
  • nowego Maka mini z Haswellem
  • nowy model Apple TV
  • nowe urządzenie peryferyjne dla Maków (utrzymywane przez Apple w całkowitym sekrecie, ma być zaprezentowane jeszcze przed końcem 2013)
  • applowskie aplikacje iOS, zaktualizowane dla iOS 7
  • nowy iWork na Mac
  • nowy iWork na iOS
  • nową wersja Final Cut Pro

Wątpliwe jest, by wszystko to zostało pokazane na jednym evencie. Dlatego październikowa konferencja Apple prawdopodobnie nie będzie ostatnią w tym roku.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnej informacji o premierze nowych produktów Apple.

Podobne tematy:

Źródło: AllThingsD

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: