Czy John Gruber właśnie potwierdził NFC i nowy system płatności mobilnych w iPhonie 6?

Tomek Czech   29 sierpnia 2014

NFC-iPhone-6

Latami zastanawialiśmy się, czy Apple zastosuje NFC w iPhonie, i kiedy wydawało się, że firma z Cupertino w ogóle nie jest zainteresowana tą technologią, czym skaże ją na powolną śmierć (tak samo, jak kiedyś uśmierciła Adobe Flash), nastąpił zwrot o 180 stopni. Najpierw wiarygodny analityk Ming-Chi Kuo, potem specjalistyczny portal BrightWire, później Business Insider i w końcu wczoraj WEIRD – wszyscy potwierdzili, że Apple jednak użyje NFC w iPhonie 6 do obsługi nowego systemu płatności mobilnych.

berrolia

Wydaje się, że informacje te potwierdził na swoim blogu również John Gruber, z reguły świetnie zorientowany w planach Apple. “Wydaje się”, bo zrobił to w formie żartu. Jednak jeśli jego słowa okażą się prawdą, iPhone 6 będzie obsługiwał NFC oraz będzie miał “nowe, bezpieczne miejsce, w którym będzie można przechowywać karty kredytowe tak, żeby móc płacić w sklepach jedynie poprzez wyciągnięcie iPhone’a, ale tylko wtedy, kiedy będzie to jeden z nowych iPhone’ów”.

W czerwcu Business Insider informował, że przedstawiciele PayPala uczestniczyli w sesjach poświęconych API dla Touch ID podczas WWDC 2014, sugerując, że to gigant płatności online będzie partnerem Apple w tej kwestii. Płatności z wykorzystaniem czytnika linii papilarnych będą możliwe, bo iOS 8 umożliwi zewnętrznym deweloperom dostęp do Touch ID.

Według wczorajszej publikacji WEIRD, Apple stworzył własny system płatności mobilnych, który będzie jedną z głównych nowych funkcji iPhone’a 6.

Dwa modele iPhone’a 6 (Air/Pro/L), 4,7- oraz 5,5-calowy, a także pierwsze applowskie urządzenie ubieralne (iWatch?), zostaną prawdopodobnie zaprezentowane na specjalnym evencie, który odbędzie się 9 września w Cupertino.

Podłącz się do ThinkApple na FacebookuTwitterze lub Google+ żeby nie przegapić żadnych wiadomości związanych z eventem.

Czytaj również:

Źródło: Daring Fireball

Mac od ręki i w super cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: