Nowe iPady? iMac z Retiną? Yosemite i iOS 8.1? Czego spodziewać się po jutrzejszym evencie Apple?

Marek Twejn   15 października 2014

Produkty Apple

Już jutro kolejny event Apple. Tim powita nas ze sceny szerokim uśmiechem, Phil opowie o nowych, “rewolucyjnych” produktach, liczymy też na porcję żartów w wykonaniu Craiga. Czy i tym razem będzie “one more thing…”? Oto, co firma z Cupertino prawdopodobnie zaprezentuje jutro (i to, czego raczej nie zobaczymy).

berrolia

“NA 99%”

 • iPad Air 2

Nowy iPad Air ma być wyposażony w czytnik linii papilarnych Touch ID, 2 GB RAM oraz nowy procesor A8X. Może też mieć cieńszą obudowę o grubości zaledwie 7 mm (w obecnym modelu jest to 7,5 mm).

Według niektórych doniesień, ze względu na konieczność odchudzenia nowego iPada Air, Apple może usunąć z niego przełącznik „Wyciszenie/Blokada obrotu ekranu”.

Tak, jak w nowych iPhone’ach, wyświetlacz w iPadzie Air 2 może zyskać dodatkowe piksele i zostać nazwany Retina HD.

iPad Air 2 ma być też dostępny w kolorze złotym.

Nowy iPad będzie miał również funkcję zdjęć seryjnych, którą Apple po raz pierwszy wprowadził do iPhone’a 5s.

Czytaj też: iPad Air 2 z Touch ID na pierwszych zdjęciach i wideo

 • Drugiej generacji iPad Mini z Retina

W mniejszym z iPadów prawdopodobnie pojawi się Touch ID oraz nowy, szybszy procesor.

Choć moglibyśmy się spodziewać, że iPad mini doczeka się podobnych zmian, jak iPad Air, to wielu spekuluje, że w tym roku Apple skupi się na ulepszeniu większego z iPadów.

Wiemy już, że nowy mini oficjalnie będzie nazywał się “iPad mini 3”.

 • iMac z Retiną

Wyposażenie iMac w ekran Retina to coś, na co fani Apple czekają od dawna. Według najnowszych doniesień, na jutrzejszym evencie Apple zaprezentuje jednak jedynie 27-calowego iMaca z Retiną, który trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. Model 21-calowy ma natomiast pojawić się na rynku w następnym roku (prawdopodobnie nawet dopiero w drugiej połowie 2015).

Najbardziej prawdopodobna rozdzielczość ekranu 27-calowego iMaca z Retiną to 5120×2880 przy 218 ppi (5K).

Czytaj też: 27-calowy iMac z Retiną jeszcze w tym roku, model 21-calowy dopiero w 2015

 • Monitor Apple Thunderbolt 

Jeśli Apple zaprezentuje jutro iMaca z Retiną, prawdopodobnie pojawi się również 27-calowy monitor Apple Thunderbolt wyposażony w ekran Retina 5K, złącze Thunderbolt 2 oraz USB 3.

 • OS X Yosemite

Podczas jutrzejszego eventu Apple najprawdopodobniej ogłosi publiczną dostępność najnowszego OS X – Yosemite (tak, jak na zeszłorocznym październikowym evencie udostępnił OS X Mavericks).

Zaprezentowany na WWDC 2014 Yosemite posiada całkowicie nowy, inspirowany wyglądem iOS 8 interfejs, nowe Centrum Powiadomień z widgetami oraz funkcje AirDrop (przesyłanie plików pomiędzy iOS i Mac), Mail Drop (nowy sposób przesyłania załączników) i Continuity/Handoff, pozwalające na szybką automatyczną synchronizację zadań pomiędzy iPhonem/iPadem a Makiem oraz na odbieranie wiadomości iMessage/SMS/MMS i połączeń telefonicznych na Maku.

OS X Yosemite będzie dostępny za darmo.

Czytaj też: OS X 10.10 Yosemite: dostępność i kompatybilność 

 • iTunes 12

Najnowszy iTunes będzie posiadał nowy, płaski interfejs, inspirowany iOS 8 i OS X Yosemite.

“MOŻE”

 • Mac mini i MacBook

Jeśli jutro pojawią się nowe komputery z linii Mac mini, MacBook Pro i MacBook Air, prawdopodobnie będą one tylko w niewielkim stopniu ulepszone w porównaniu z poprzednimi modelami. Prawdziwa rewolucja ma czekać je w następnym roku, kiedy Apple zastosuje w nich najnowsze procesory Intela – Broadwell.

 • iOS 8.1

W związku z dzisiejszym pomyłkowym pojawieniem się w iBooks przewodnika po iOS 8.1 dla iPada, coraz bardziej prawdopodobne jest, że na jutrzejszym evencie Apple ogłosi publiczną dostępność iOS 8.1. Najnowszy iOS ma umożliwić płatności w systemie Apple Pay oraz funkcję split-screen dla iPada.

Czytaj też:
Apple wprowadza Apple Pay – nowy system płatności mobilnych
Gurman: W iOS 8 pojawi się funkcja split-screen dla iPada

“BARDZO MAŁO PRAWDOPODOBNE”

 • 12-calowy MacBook Air z Retiną

Choć Digitimes upiera się, że nowy, ultracienki MacBooka Air z Retiną może zostać zaprezentowany już jutro, według dużo bardziej wiarygodnych źródeł, nowy Air będzie dostępny dopiero w 2015 r.

Więcej o nowym MacBooku Air:
Szybsze USB, brak MagSafe, nowa konstrukcja, trzy kolory, premiera w 2015
Plotka: 12-calowy, kolorowy MacBook Air zadebiutuje w 2015

 • iPad Pro

12,9-calowy iPad jest już podobno w fazie produkcji, ale bardzo mało prawdopodobne jest, by Tim lub Phil wspomnieli o nim jutro ze sceny.

 • Apple TV 4

Hasło z zaproszenia na jutrzejszy event – „It’s been way too long” („To trwało zdecydowanie za długo”) – może sugerować, że zobaczymy nowy produkt z kategorii, która nie była odświeżana od dłuższego czasu i wielu uważa, że będzie do właśnie długo wyczekiwany nowy model Apple TV (Apple TV 3 pojawiło się na rynku pond dwa lata temu). Ale wiarygodne źródła wskazują na pojawienie się Apple TV 4 dopiero w 2015 r.

***

Jutrzejszy event rozpocznie się o 19:00 czasu polskiego. ThinkApple będzie na bieżąco relacjonować wszystko, co wydarzy się na scenie. Podłącz się do nas na FacebookuTwitterze lub Google+, żeby nie przegapić żadnej informacji z eventu.

Zdjęcie: planobop

 

Mac od ręki i w super cenie!

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: