Nowe iPady? iMac z Retiną? Yosemite i iOS 8.1? Czego spodziewać się po jutrzejszym evencie Apple?

by Marek Twejn on 15 października 2014

Produkty Apple

Już jutro kolejny event Apple. Tim powita nas ze sceny szerokim uśmiechem, Phil opowie o nowych, “rewolucyjnych” produktach, liczymy też na porcję żartów w wykonaniu Craiga. Czy i tym razem będzie “one more thing…”? Oto, co firma z Cupertino prawdopodobnie zaprezentuje jutro (i to, czego raczej nie zobaczymy).

berrolia

“NA 99%”

 • iPad Air 2

Nowy iPad Air ma być wyposażony w czytnik linii papilarnych Touch ID, 2 GB RAM oraz nowy procesor A8X. Może też mieć cieńszą obudowę o grubości zaledwie 7 mm (w obecnym modelu jest to 7,5 mm).

Według niektórych doniesień, ze względu na konieczność odchudzenia nowego iPada Air, Apple może usunąć z niego przełącznik „Wyciszenie/Blokada obrotu ekranu”.

Tak, jak w nowych iPhone’ach, wyświetlacz w iPadzie Air 2 może zyskać dodatkowe piksele i zostać nazwany Retina HD.

iPad Air 2 ma być też dostępny w kolorze złotym.

Nowy iPad będzie miał również funkcję zdjęć seryjnych, którą Apple po raz pierwszy wprowadził do iPhone’a 5s.

Czytaj też: iPad Air 2 z Touch ID na pierwszych zdjęciach i wideo

 • Drugiej generacji iPad Mini z Retina

W mniejszym z iPadów prawdopodobnie pojawi się Touch ID oraz nowy, szybszy procesor.

Choć moglibyśmy się spodziewać, że iPad mini doczeka się podobnych zmian, jak iPad Air, to wielu spekuluje, że w tym roku Apple skupi się na ulepszeniu większego z iPadów.

Wiemy już, że nowy mini oficjalnie będzie nazywał się “iPad mini 3”.

 • iMac z Retiną

Wyposażenie iMac w ekran Retina to coś, na co fani Apple czekają od dawna. Według najnowszych doniesień, na jutrzejszym evencie Apple zaprezentuje jednak jedynie 27-calowego iMaca z Retiną, który trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. Model 21-calowy ma natomiast pojawić się na rynku w następnym roku (prawdopodobnie nawet dopiero w drugiej połowie 2015).

Najbardziej prawdopodobna rozdzielczość ekranu 27-calowego iMaca z Retiną to 5120×2880 przy 218 ppi (5K).

Czytaj też: 27-calowy iMac z Retiną jeszcze w tym roku, model 21-calowy dopiero w 2015

 • Monitor Apple Thunderbolt 

Jeśli Apple zaprezentuje jutro iMaca z Retiną, prawdopodobnie pojawi się również 27-calowy monitor Apple Thunderbolt wyposażony w ekran Retina 5K, złącze Thunderbolt 2 oraz USB 3.

 • OS X Yosemite

Podczas jutrzejszego eventu Apple najprawdopodobniej ogłosi publiczną dostępność najnowszego OS X – Yosemite (tak, jak na zeszłorocznym październikowym evencie udostępnił OS X Mavericks).

Zaprezentowany na WWDC 2014 Yosemite posiada całkowicie nowy, inspirowany wyglądem iOS 8 interfejs, nowe Centrum Powiadomień z widgetami oraz funkcje AirDrop (przesyłanie plików pomiędzy iOS i Mac), Mail Drop (nowy sposób przesyłania załączników) i Continuity/Handoff, pozwalające na szybką automatyczną synchronizację zadań pomiędzy iPhonem/iPadem a Makiem oraz na odbieranie wiadomości iMessage/SMS/MMS i połączeń telefonicznych na Maku.

OS X Yosemite będzie dostępny za darmo.

Czytaj też: OS X 10.10 Yosemite: dostępność i kompatybilność 

 • iTunes 12

Najnowszy iTunes będzie posiadał nowy, płaski interfejs, inspirowany iOS 8 i OS X Yosemite.

“MOŻE”

 • Mac mini i MacBook

Jeśli jutro pojawią się nowe komputery z linii Mac mini, MacBook Pro i MacBook Air, prawdopodobnie będą one tylko w niewielkim stopniu ulepszone w porównaniu z poprzednimi modelami. Prawdziwa rewolucja ma czekać je w następnym roku, kiedy Apple zastosuje w nich najnowsze procesory Intela – Broadwell.

 • iOS 8.1

W związku z dzisiejszym pomyłkowym pojawieniem się w iBooks przewodnika po iOS 8.1 dla iPada, coraz bardziej prawdopodobne jest, że na jutrzejszym evencie Apple ogłosi publiczną dostępność iOS 8.1. Najnowszy iOS ma umożliwić płatności w systemie Apple Pay oraz funkcję split-screen dla iPada.

Czytaj też:
Apple wprowadza Apple Pay – nowy system płatności mobilnych
Gurman: W iOS 8 pojawi się funkcja split-screen dla iPada

“BARDZO MAŁO PRAWDOPODOBNE”

 • 12-calowy MacBook Air z Retiną

Choć Digitimes upiera się, że nowy, ultracienki MacBooka Air z Retiną może zostać zaprezentowany już jutro, według dużo bardziej wiarygodnych źródeł, nowy Air będzie dostępny dopiero w 2015 r.

Więcej o nowym MacBooku Air:
Szybsze USB, brak MagSafe, nowa konstrukcja, trzy kolory, premiera w 2015
Plotka: 12-calowy, kolorowy MacBook Air zadebiutuje w 2015

 • iPad Pro

12,9-calowy iPad jest już podobno w fazie produkcji, ale bardzo mało prawdopodobne jest, by Tim lub Phil wspomnieli o nim jutro ze sceny.

 • Apple TV 4

Hasło z zaproszenia na jutrzejszy event – „It’s been way too long” („To trwało zdecydowanie za długo”) – może sugerować, że zobaczymy nowy produkt z kategorii, która nie była odświeżana od dłuższego czasu i wielu uważa, że będzie do właśnie długo wyczekiwany nowy model Apple TV (Apple TV 3 pojawiło się na rynku pond dwa lata temu). Ale wiarygodne źródła wskazują na pojawienie się Apple TV 4 dopiero w 2015 r.

***

Jutrzejszy event rozpocznie się o 19:00 czasu polskiego. ThinkApple będzie na bieżąco relacjonować wszystko, co wydarzy się na scenie. Podłącz się do nas na FacebookuTwitterze lub Google+, żeby nie przegapić żadnej informacji z eventu.

Zdjęcie: planobop

 

Link to our Facebook Page
Link to our Rss Page
Link to our Twitter Page
Link to our Youtube Page

Previous post:

Next post: