Cook: Apple Watch w kolejnych krajach przed końcem czerwca; kiedy w Polsce?

Tomek Czech   28 kwietnia 2015

watchkit

Tim Cook ujawnił wczoraj, że Apple Watch będzie prawdopodobnie dostępny w kolejnych krajach przed końcem czerwca. Według szefa Apple stanie się tak, jeśli firma sprosta “ogromnemu zapotrzebowaniu” na Apple Watch w tych krajach, w których zegarek trafił do sprzedaży w zeszły piątek.

berrolia

Przypomnijmy, że Apple Watch jest od 24 kwietnia dostępny w 9 krajach: Australii, Chinach, Francji, Hong Kongu, Japonii, Kanadzie, Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

W zeszłym tygodniu pojawiła się plotka, że Apple Watch może zadebiutować w drugiej grupie państw już 8 maja. Pogłoski te szybko zdementowali informatorzy 9to5Mac.

W przypadku rynkowych debiutów poprzednich produktów Apple, do drugiej grupy państw często należały takie kraje, jak: Austria, Belgia, Dania, Włochy, Finlandia, Hiszpania, Holandia, Norwegia, Nowa Zelandia, Portugalia, Singapur, Szwajcaria czy Szwecja.

Apple Watch w Polsce

Polska czasem znajdowała się w drugiej, zazwyczaj jednak w trzeciej, a czasami nawet czwartej grupie państw, co najczęściej oznaczało premierę nowego produktu miesiąc lub dwa po premierze światowej. Przy mocno ograniczonej dostępności Apple Watch, premiera zegarka w Polsce może odbyć się jeszcze później.

Na razie pozostaje nam spekulować na temat polskich cen Apple Watch i pasków do niego.

Sprawdź wyniki naszego testu baterii Apple Watch oraz nasze wrażenia po pierwszym i drugim dniu obcowania z applowskim zegarkiem.

iDream

Więcej o Apple Watch:

Podłącz się do Think Apple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: 9to5Mac

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: