SDK dla natywnych aplikacji na Apple Watch już na WWDC 2015

Tomek Czech   29 maja 2015

Glide-apple-watch

Jeff Williams, wiceprezes Apple, ujawnił podczas Code Conference, że już na tegorocznej WWDC (8-12 czerwca) Apple udostępni deweloperom SDK dla natywnych aplikacji na Apple Watch.

berrolia

Wszystkie aplikacje dostępne obecnie na Apple Watch działają tak naprawdę na iPhonie, korzystając z jego mocy obliczeniowej i czujników (np. GPS, akcelerometr), zegarek służy właściwie wyłącznie jako interfejs do wyświetlania informacji i komunikacji użytkownika z aplikacją-matką na iPhonie.

Natywne aplikacje mogą być tymczasem zupełnie niezależne od iPhone’a. Williams ujawnił, że będą mogły korzystać z sensorów zegarka (pulsometr, żyroskop, akcelerometr) oraz koronki, czyli elementów hardware’u, do których dotychczas nie miały dostępu.

Willimas podał przykład aplikacji biegowo-rowerowej Strava, która w wersji natywnej na Apple Watch nie będzie potrzebowała już iPhone’a do wykonywania pomiarów wskaźników treningu (choć pewnie potrzebna będzie kalibracja z iPhonem, bo Apple Watch nie jest przecież wyposażony w GPS).

Pierwsze natywne aplikacje mają być dostępne jesienią.

Keynote podczas WWDC 2015 odbędzie się 8 czerwca, start o 19:00 czasu polskiego. Podłącz się do Think Apple na Facebooku, Twitterze lub Google+ żeby nie przegapić żadnych wiadomości z eventu.

Więcej o Apple Watch:

Na wakacje z nową baterią – w iSpot wymienisz baterię w iPhonie 30% taniej

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: