Nowe funkcje w iOS 9: Wi-Fi Assist

Tomek Czech   17 września 2015

iPhone-6-has-faster-LTE-Downloads-and-WIFI-Connectivity

Jeżeli po instalacji iOS 9 zauważasz czasem, że Twój iPhone lub iPad przełącza się na sieć 3G/4G w miejscu, w którym powinien być stale połączony z Wi-Fi (np. w domu/w biurze), nie biegnij do serwisu. To nie usterka, tylko nowa funkcja iOS 9 –Wi-Fi Assist.

berrolia

Wi-Fi Assist to automatyczne używanie sieci komórkowej przy słabym połączeniu z Wi-Fi. Jeśli zbytnio oddalisz się od routera lub jeśli szybkość przesyłania danych przez Wi-Fi znacząco zmaleje z innego powodu, Twoje urządzenie automatycznie przełączy się na transfer danych poprzez sieć 3G/4G.

Funkcja ma być oczywiście “inteligentna” i przełączać nas na sieć komórkową jedynie wtedy, kiedy przesył tą drogą będzie szybszy niż przez Wi-Fi (tzn. jeśli transfer przez Wi-Fi zwalnia, ale jesteś jedynie w zasięgu 2G – EDGE, przełączenie nie odbędzie się).

W iOS 9 funkcja jest domyślnie włączona. Jeżeli Twój limit danych jest bardzo ograniczony i boisz się, że w ten sposób łatwo go przekroczysz, możesz w każdej chwili wyłączyć funkcję Wi-Fi Assist w: Ustawienia -> Sieć komórkowa.

wifi-assist-ios-9

iOS jest publicznie dostępny od wczoraj. Sprawdź, jak poprawnie go zainstalować.

Więcej o iOS 9:

Podłącz się do Think Apple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych ciekawostek o iOS 9.

MacBook Pro z wyjątkowo niskiej cenie!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: