Nowy Facebook Messenger ze wsparciem dla Apple Watch i iOS 9 już dostępny

Mateusz Majewski   10 października 2015

facebook-messenger-apple-watch

Dokładnie miesiąc po konferencji Apple, na której zapowiedziano aplikację Facebook Messenger na Apple Watch, zaktualizowana wersja jednego z najpopularniejszych komunikatorów trafiła do App Store. Oprócz wsparcia dla watchOS 2, doddano również obsługę nowych funkcji w iOS 9. Oto najważniejsze nowości:

berrolia

1. Aplikacja na Apple Watch

Po pojawieniu się Apple Watch, na nadgarstku mogliśmy jedynie odczytywać powiadomienia z Messengera. Po pewnym czasie Messenger zrobił krok w przód i udostępnił możliwość odpisywania na wiadomość bezpośrednio z widoku powiadomień (bardzo podobnie do aplikacji Wiadomości). W końcu pojawiła się pełna aplikacja.

Od teraz możemy nie tylko odpowiadać na powiadomienia, ale również dodawać nowe wiadomości do rozpoczętych już konwersacji. Do wyboru mamy opcje: odpowiedzi poprzez transkrypcję głosu na tekst (dyktowanie), szybkiej odpowiedzi (np. “Jestem w drodze”, “Ok, brzmi świetnie”), wysłania “naklejki” albo lajka, nagrania wiadomości dźwiękowej i udostępniania aktualnego położenia.

Nie możemy jednak tworzyć nowych rozmów.

Warto wspomnieć, że nowa aplikacja Messengera jest w pełni natywna, co ma powodować szybsze uruchomienie się jej i lepszą wydajność. Trzeba jednak przyznać, że nie jest ona jeszcze na najwyższym poziomie optymalizacji (działa dość wolno).

Żeby zainstalować aplikację na Apple Watch, zaktualizuj Messengera na iPhonie do najnowszej wersji, a nastepnie w aplikacji Watch w zakładce Mój zegarek, odszukaj Messengera na liście aplikacji i uruchom funkcję “Pokazuj program na Apple Watch”.

2. Współpraca z multitastingiem iPada

Facebook dostosował też Messengera do nowych możliwości iOS 9 na iPadach. Od teraz komunikator będzie można bezproblemowo wyświetlać w widoku Split View i Slide Over, a aplikacja będzie potrafiła dynamicznie zmieniać układ przycisków oraz przestrzeń roboczą, w zależności od proporcji, jakie wybierzemy.

3. Wparcie dla Spotlight

Nowa wersja Spotlight w iOS 9 pozwala na jeszcze lepsze wyszukiwanie informacji w naszym iPhone, również wewnątrz aplikacji. Dlatego nowy Messenger umożliwia wyszukiwanie kontaktów czy osób bezpośrednio z widoku Spotlight.

Cenimy takie podążanie za nowościami przez deweloperów i mamy nadzieję, że coraz więcej aplikacji pozwoli na korzystanie z nich na Apple Watch i będzie wspierało wszystkie nowe funkcje w iOS 9.

Podłącz się do Think Apple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Więcej o Apple Watch:

Mac od ręki i w super cenie!

Mateusz Majewski

Apple-user od 2008 roku. Student Informatyki. macOS rulez. Nagrywam, żegluję, programuję. Zdjęcia: mateuszmajewski.com

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: