Tap Tap Egg – piekielnie trudna gra dla lubiących wyzwania

Marek Twejn   26 listopada 2015

tap-tap-egg

Powiedzmy to sobie szczerze: jeśli ktoś twierdzi, że grając w Tap Tap Egg choć raz nie miał ochoty rzucić telefonem o ścianę, to najprawdopodobniej kłamie. Tę piekielnie trudną grę można albo pokochać, albo znienawidzić. Ale miłość rodzi się tu w bólach.

berrolia

Zasada jest banalnie prosta: musisz przerzucać jajko z jednej obręczy w drugą, umieszczoną powyżej i wspinać się na kolejne poziomy. Nic więcej. Prosta sprawa? Nic bardziej mylnego.

Obręcze poruszają się z różną prędkością i trzeba dobrze skalkulować moment, w którym należy pacnąć w ekran, by jajko wpadło do kolejnej obręczy. Jeśli zwlekasz za długo, następuje małe trzęsienie ziemi i wspinać się jest jeszcze trudniej.

Twórcy postanowili nie ułatwiać nam życia w żadnym momencie i gra kończy się już po pierwszym błędzie. Dodatkowe “życie” możemy otrzymać “płacąc” za nie zebranymi w czasie gry gwiazdkami lub obejrzeniem reklamy. Zapas gwiazdek jednak szybko się kończy, a opcja wyświetlenia reklamy nie zawsze jest dostępna. Wtedy to już naprawdę KONIEC.

Tap Tap Egg to gra dla lubiących wyzwania. Dla cierpliwych i ambitnych. Bo na początku ambicją jest tu utrzymanie się w grze choćby przez kilkanaście sekund. Ale jeśli się uprzesz i nie zrezygnujesz po pierwszych niepowodzeniach, gra pochłonie Cię w całości i szybko od siebie uzależni.

Tap Tap Egg wymaga koncentracji i popisania się refleksem, tak jak w kultowym Tap Tap Revenge, który okazuje się inspiracją nie tylko tytułu nowej gry.

Świetna minimalistyczna grafika ma pozwolić całkowicie się skupić się zadaniu, a przyjemna chilloutowa muzyka ukoić nerwy, które pojawiają się po kolejnych niepowodzeniach. Wszytko razem tworzy niezwykle sympatyczny klimat, w którym chce się pozostać na dłużej.

Tap Tap Egg stworzona została w modelu freemium: jest darmowa, ale zawiera reklamy i zakupy wewnątrz aplikacji (dodatkowe gwiazdki).

Grę stworzyło nowopowstałe krakowskie studio Miquido Games, działające wewnątrz firmy Miquido, twórcy rozwiązań mobilnych i organizatora Mobiconf. Tap Tap Egg jest ich pierwszą grą, ale szef studia – Karol Konwerski zapowiada, że zespół pracuje już nad kilkoma nowymi tytułami.

Pobierz Tap Tap Egg z App Store za darmo.

Podłącz się do ThinkApple na TwitterzeFacebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Przeczytaj też: 

JAYS x-Seven Wireless: Idealne w podróży i do uprawiania sportu

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: