Haker I0n1c udostępnia aplikację sprawdzającą poziom bezpieczeństwa Twojego iPhone’a

Mateusz Majewski   11 maja 2016

security01

Dobrze znany w jailbreakowym gronie haker Stefan Esser udostępnił wczoraj aplikację System and Security Info, która poza dostarczaniem informacji na temat naszego urządzenia i procesów działających w tle, pozwala dowiedzieć się, czy iPhone znajduje się w pełni pod naszą kontrolą.

berrolia

Aplikacja ukazuje dokładne informacje na temat działających aktualnie procesów (podobnie, jak Activity Monitor na Macu), informuje o podstawowych danych, jak użycie dysku, RAMu i procesora oraz dostarcza naprawdę szczegółowy opis techniczny urządzenia z naciskiem na bezpieczeństwo.

Co jednak najważniejsze, System and Security Info posiada możliwość informowania, czy nasz iPhone/iPad nie jest po jailbreaku i czy nie jest on kontrolowany przez osoby trzecie.

security02

Jak mówi Stefan Esser, motywacją do powstania tego narzędzia był fakt, że firmy hakerskie, jak HackingTeam czy FinFisher, sprzedają kod łamiący iOS różnym organizacjom, a nawet rządowi. Te z kolei wymagają od swoich pracowników korzystania z urządzeń po jailbreaku, by móc w nie stale ingerować.

System and Security Info pozwala nam ustalić aktualny poziom bezpieczeństwa naszego urządzenia oraz wykrywa potencjalne zagrożenia malware.

Aplikacja jest dostępna w App Store za 0,99 €.

Przeczytaj też:

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

SANTA WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Mateusz Majewski

Apple-user od 2008 roku. Student Informatyki. macOS rulez. Nagrywam, żegluję, programuję. Zdjęcia: mateuszmajewski.com

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: