O firmie Madsen House, producencie akcesoriów do urządzeń mobilnych, po raz pierwszy usłyszałem dopiero wtedy, kiedy uzyskałem możliwość przetestowania ich produktów. Trzy pokrowce, które jakiś czas temu wpadły mi w ręce zaskoczyły mnie przede wszystkim dbałością o detale i niezwykłą elegancją. Właśnie o tym, ale także o wadach i zaletach testowanych etui chciałbym napisać. Jeśli chcecie dowiedzieć się, czy Madsen House to rzeczywiście produkt premium, który nie odbiega jakością od produktów Apple, to zapraszam do czytania.
Opakowanie, dodatki
Jak na pewno wiecie, zanim zaczniemy delektować się wyglądem nowego pokrowca (niezależnie od producenta), musimy przebrnąć przez całą procedurę odpakowywania. Czasem trwa ona za długo, czasem nie jest po prostu miła. Rozpakowywanie pokrowców od Madsen było natomiast prawdziwą przyjemnością. Pudełka zawierają eleganckie oznaczenia, opisy i czytelne schematy. Po wyjęciu wewnętrznej części opakowania ukazuje się nam pokrowiec wraz z ciekawymi dodatkami. To właśnie one zrobiły na mnie wrażenie.
Pierwszy raz w życiu spotkałem się z dołączaną do etui szybą, ściereczką i płynem do czyszczenia wyświetlacza! Takie szkło dodane było do dwóch pokrowców. Trzecie, plastikowe, posiada w zestawie folię.
Wykonanie i konstrukcja
Granatowy “Back Cover” to satynowy plastik. Pozostałe dwa to wyroby skórzane, wykonane z wysokiej jakości skór naturalnych. Ze względu na ciekawą konstrukcję etui “Magnetic Book Case & Back Cover”, zacznę właśnie od niego.
Magnetic Book Case & Back Cover
Skórzany case składa się z dwóch części i przyjmować może dwie formy. Kiedy włożymy iPhone’a w podstawowe okrycie (Back Cover), przypomina on nieco Leather Case od Apple, jednak nie zasłania przycisków.
Skóra wygląda zupełnie inaczej, niż ta używana przez Apple, ale ciężko mi zdecydować, które etui wolałbym nosić na co dzień (oba rodzaje skóry są bardzo przyjemne w dotyku; pokrowiec od Apple wydaje się grubszy).
Cała magia etui od Madsen House zaczyna się, kiedy bazowego Back Covera włożymy w “Book Case”. Pokrowiec trzyma się na silnych magnesach i dzięki okładce zyskuje nowe możliwości. Przede wszystkim, dzięki Book Case nasz telefon wydaje się być dużo bardziej bezpieczny. Dzięki składanej konstrukcji, pokrowiec posłuży jako podstawka w trybie landscape. Dwie płytkie kieszenie pozwalają na umieszczenie w nich kart standardowej wielkości.
Drugi pokrowiec to “Flip Case” i przyjmować może tylko jedną, składaną formę. W przeciwieństwie do magnetycznego etui, stelaż, w którym zaczepiony jest iPhone wykonany jest z plastiku. Podobnie jak w czarnym futerale, Flip Case daje nam możliwość przechowywania w nim dwóch kart.
Co ciekawe, również on służyć może jako podstawka, jednak odbywa się to w trybie pionowym. Tak samo, jak pokrowiec magnetyczny, wyłożony jest ze środka miłym, welurowym okryciem.
Na deser został nam mój ulubiony “Back Cover” z satynowego plastiku. Szczerze mówiąc, jest to jeden z najładniejszych pokrowców, jakie widziałem.
Plastik jest dość elastyczny, bardzo cienki i niesamowicie miły w dotyku. Po założeniu na iPhone’a zestaw wygląda po prostu świetnie.
Jednak ze względu na wykorzystanie satynowego okrycia, pokrowiec dość szybko się palcuje i nie jest łatwo to usunąć. Inną wadą tego pokrowca jest fakt, że nadaje się on tylko do podstawowej ochrony przed rysami. W żaden sposób nie nachodzi on na szybę, a plastik jest na tyle cienki, że wątpię, by mógł on poprawić sytuację naszego telefonu przy zderzeniu z ziemią.
Podsumowanie
Bezapelacyjnie moim numerem jeden wśród wspomnianych pokrowców został satynowy Back Cover. Nie zmienia to jednak faktu, że kierowałem się przede wszystkim gustem. A ten każdy z nas ma inny i jeśli szukacie etui typu book case, z pełnym przekonaniem polecić mogę oba skórzane pokrowce od Madsen House.
Wart jednak pamiętać, że Magnetic Case to także bardzo wygodna forma pokrowca dwa w jednym.
Niezależnie od tego, czy etui od Madsen House przypadły Wam do gustu czy nie, ja szczerze podpisuję się pod twierdzeniem, że są to produkty premium. Muszę też dodać, że testowanie tych trzech pokrowców było wielką przyjemnością.
Wszystkie opisane wyżej etui oraz wiele innych akcesoriów znajdziecie w sklepie Madsen House.
Inne recenzje:
- Nomad Strap – skórzany pasek do Apple Watcha
- Pokrowiec Moshi Muse 13 dla MacBooka Air/Pro lub iPada Pro
- Bang & Olufsen BeoPlay H6 – recenzja wideo
- Nomad Pod: powerbank dla Apple Watcha
- Nomad Stand dla Apple Watcha
- PURO Battery Bank Cover do iPhone’a 6/6s
Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.
***
Dziękujemy Madsen House za udostępnienie etui do testów.