iPhone 7 Plus jednak bez podwójnej tylnej kamery?

Tomek Czech   17 czerwca 2016

fv_iphone_7_render_top2

Wszystkie dotychczasowe doniesienia na temat iPhone’a 7 mówiły, że 5,5-calowy model Plus wyposażony będzie w tylną kamerę z dwoma obiektywami. Dzisiaj w chińskiej sieci społecznościowej Weibo pojawił się wpis sugerujący, że podwójnej kamery jednak w iPhonie 7 nie zobaczymy. Według autora wpisu, poinformowana została o tym część pracowników Foxconnu. Przyczyną rezygnacji z podwójnej kamery miała być “niedostatecznie zaawansowana technologia”.

berrolia

Tłumaczenie wpisu z jęz. chińskiego na angielski:

Foxconn internal staff said, dual camera iphone 7 was canceled because of immature technology, no wonder that Terry Gou is not optimistic about the future performance of iphone 7 friends.

Nie sposób ocenić wiarygodności źródła, więc oczywiście należy podchodzić do tych informacji z dużym dystansem. Jednak warto odnotować fakt, że po raz pierwszy w kontekście pogłosek o iPhonie 7 pojawiła się plotka, że nie zostanie on wyposażony w system dwóch tylnych kamer.

Trudno ocenić kwestię “niedostatecznie zaawansowanej technologii”. W dobrze ocenieną podwójną kamerę wyposażony jest Huawei P9, ale korzysta on z obiektywów wyprodukowanych we współpracy z Leicą. Dwie tylne kamery posiada też LG G5. I to właśnie LG ma według pogłosek dostarczać moduły kamery do iPhone’a 7 po tym, jak z kontraktu na dostawę kamer dla nowego smartfona od Apple nie mogło się wywiązać Sony, m.in. dlatego, że jego fabryka ucierpiała w wyniku kwietniowego trzęsienia ziemi. Choć pierwsze oceny kamery w LG G5 są bardzo pozytywne, trudno ocenić, czy spełnia ona wymagania Apple, lub czy firma z Cupertino może je w tak krótkim czasie dostosować do swoich potrzeb, czyli zoptymalizować do odpowiedniej współpracy z iOS.

Premiera iPhone 7 spodziewana jest we wrześniu.

Więcej o iPhonie 7:

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródlo: iBlogApple, za Cult of Mac

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: