30 września: data premiery iOS 10, czy tylko aktualizacja Siri? Co zdradziła właśnie Barbara Streisand?

Marek Twejn   21 sierpnia 2016

Barbra Streisand-siri

Barbara Streisand mogła przypadkowo (lub zupełnie celowo…) zdradzić datę premiery iOS 10: w wywiadzie dla amerykańskiego radio NPR, piosenkarka i aktorka powiedziała, że Siri ma zacząć poprawnie wymawiać jej nazwisko 30 września.

berrolia

Streisand przyznała, że zadzwoniła niedawno do Tima Cooka, zirytowana tym, że Siri nie radziła sobie z wymową jej nazwiska. Szef Apple miał obiecać jej, że inteligentna asystentka głosowa zacznie robić to poprawnie już w następnej aktualizacji, która pojawi się 30 września.

Mogłoby to oznaczać, że to wtedy Apple udostępni finalną wersję iOS 10, z udoskonaloną Siri.

Ale to raczej mało prawdopodobne: byłoby to dość późno, biorąc pod uwagę daty premiery nowego iOS w poprzednich czterech latach: finalne wersje pojawiały się zawsze miedzy 16 a 19 września, około tygodnia po prezentacji nowego modelu iPhone’a.

Jeśli, zgodnie z informacjami Bloomberga, iPhone 7 zostanie zaprezentowany 7 września, premiery iOS 10 powinniśmy się spodziewać w tygodniu pomiędzy 12 a 16 września.

W piątek Apple udostępniło już siódmą betę iOS 10 z minimalnymi zmianami, co może wskazywać, że debiut finalnej wersji nastąpi nawet wcześniej, niż przypuszczamy.

Może więc w rozmowie ze Streisand Tim Cook miał na myśli kolejną, drobną aktualizację iOS 10, albo po prostu zmiany w Siri, które nie wymagałby nawet wydawania uaktualnienia.

Hasło „aktualizacja Siri” zawsze budzi w Polsce duże emocje…, ale żadne znaki na niebie i ziemi nie wskazują, żebyśmy mieli się doczekać Siri po polsku już w najbliższym czasie.

Trudno ocenić, co dokładnie miał na myśli Tim Cook wspominając datę 30 września. Więcej szczegółów, w tym datę premiery iOS 10, powinniśmy poznać już 7 września, podczas kolejnej konferencji firmy z Cupertino.

Więcej o iOS 10:

Podłącz się do nas na Twitterze, Facebooku lub Google+ żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: NPR, za The Wrap

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: