LG dostarczy Apple elastyczne wyświetlacze OLED. Składany iPhone już w 2018?

Tomek Czech   19 grudnia 2016

foldable-smartphone

W przyszłym roku prawdopodobnie doczekamy się iPhone’a z wyświetlaczem OLED, a czy w 2018 r. pojawi się składany iPhone? Koreański serwis etnews donosi, że LG porozumiało się m.in. z Apple w sprawie dostarczenia firmie elastycznego, składanego na pół ekranu OLED do 2018 r.

berrolia

Według informacji serwisu, LG ma już prototyp takiego wyświetlacza i jego “poziom techniczny” jest podobno “bardzo wysoki”. Mimo tego, firma zdecydowała się na współpracę z Apple, Google i Microsoftem przy dalszych pracach nad składanym ekranem.

Zdaniem etnews, nad składanym wyświetlaczem od dawna pracuje już też Samsung, dla którego wprowadzenie składanego smartfona mogłoby być sporą szansą na wyprzedzenie konkurencji.

W listopadzie Apple otrzymało patent, który wskazuje, że również firma z Cupertino od dawna bada możliwość stworzenia składanego na pół smartfona. Taki telefon wyposażony byłby w elastyczny wyświetlacz OLED i metalowe zawiasy, co pozwoliłoby go złożyć na pół, na wzór starych „telefonów z klapką”.

skladany-iphone-patent_04

Lenovo zaprezentowało prototyp podobnego urządzenia na tegorocznych targach Tech World w San Francisco.

lenovo-foldable-smartphone-and-tablet-concept-first-look-4

Na Youtubie można zobaczyć ciekawy projekt koncepcyjny urządzenia, który dzięki elastycznemu wyświetlaczowi jest jednocześnie smartfonem i tablatem.

Przeczytaj też:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródlo: etnews, za 9to5Mac

PROMOCJA: najnowszy MacBook Air z M2 tańszy o 1400 zł!

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: