Apple Watch 3: szybszy, z lepszą baterią, premiera jesienią 2017 – raport. Czy będzie niezależny od iPhone’a?

Tomek Czech   3 stycznia 2017

Chiński Economic Daily News donosi, że produkcją Apple Watcha trzeciej generacji zajmie się Quanta Computer, i że zegarek powinien pojawić się na rynku w trzecim kwartale tego roku, czyli prawdopodobnie we wrześniu, wraz z premierą iPhone’a 8.

berrolia

Według raportu, Apple Watch Series 3 ma być (standardowo) szybszy od poprzedniego modelu, nie zmieni się natomiast jego wygląd. Największym wyzwaniem stojącym przed producentem ma być wydłużenie długości życia baterii.

Oczywiście prądu nigdy nie za wiele, ale dlaczego Apple miałoby aż tak zależeć na lepszej baterii, skoro obecny model potrafi pracować na jednym ładowaniu 2-3 dni, co zadowala zdecydowaną większość użytkowników? Odpowiedź może być taka: firma z Cupertino potrzebuje energii na zasilanie bardzo prądożernej anteny 3G/4G.

Od dawna pojawiają się pogłoski o tym, że Apple Watch ma w końcu uniezależnić się od iPhone’a, do czego potrzebne byłoby wyposażenie zegarka w moduł łączności komórkowej. Dzięki temu, po włożeniu karty SIM (lub zastosowaniu e-SIM), z Apple Watcha moglibyśmy swobodnie dzwonić i SMSować nawet wtedy, kiedy nie będziemy mieli ze sobą iPhone’a. Dzięki sieci 3G/4G zegarek byłby też zawsze połączony z internetem.

W zeszłym roku analityk Ming-Chi Kuo donosił, Apple Watch otrzyma wsparcie LTE “najwcześniej w 2017 r.”. Z kolei Bloomberg informował kilka miesięcy temu, Apple planowało wyposażyć w chip łączności komórkowej już Apple Watch Series 2, ale firma napotkała wiele problemów dotyczących głównie… czasu pracy na baterii. Dlatego Apple miało zacząć prace nad stworzeniem bardziej energooszczędnego modułu łączności komórkowej.

Według jednego z przedstawicieli firmy z Cupertino, który prowadził rozmowy z operatorami komórkowymi z USA i Europy, Apple miało być gotowe na wprowadzenie na rynek Apple Watcha z modułem 3G/4G na przełomie 2016 r. i 2017., więc jest bardzo prawdopodobne, że taki model pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku.

Bloomberg cytował anonimowego pracownika Apple, który twierdził, że w dłuższej perspektywie celem firmy jest całkowite wyeliminowanie potrzeby łączenia zegarka z iPhonem.

300x300-oslo

Więcej o Apple Watchu:

Podłącz się do ThinkApple na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

SANTA WEEK W LANTRE (APPLE AUTHORIZED RESELLER)

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: