Płatności Apple Pay potwierdzane przez rozpoznanie twarzy – nie przez Touch ID – w iPhonie 8/X? Samsung planuje takie zmiany w Galaxy S8

Tomek Czech   17 marca 2017

Według raportu Bloomberga, najnowszy flagowiec Samsunga – Galaxy S8, będzie posiadał system rozpoznawania twarzy, który będzie wykorzystywany m.in. do autoryzacji płatności mobilnych. Telefon ma być dalej wyposażony również w czytnik linii papilarnych i skaner tęczówki, ale to właśnie system rozpoznawania twarzy ma być elementem, który zapewni największe bezpieczeństwo samemu urządzeniu oraz transakcjom płatniczym, bo jest już w tej chwili uważany za bardziej skuteczną (nieomylną) metodę weryfikacji tożsamości użytkownika.

berrolia

System rozpoznawania twarzy ma chronić dostępu do wszystkich usług oferowanych przez Samsunga, łącznie z Samsung Pay. Południowokoreańska firma prowadzi już w tej sprawie rozmowy z kilkoma bankami.

Według informatorów Bloomberga, w ostatnim czasie Samsung mocno pracował nad ulepszeniem technologii rozpoznawania twarzy, ale też nad skanerem tęczówki. Ten ostatni dobrze sprawdza się w procesie weryfikacji użytkownika w sytuacji, gdy nie ma wystarczającej iloci światła do prawidłowego zeskanowania całej twarzy, ale w pozostałych przypadkach lepiej działa system rozpoznawania twarzy – jest szybszy i mniej omylny.

Zaawansowany system rozpoznawania twarzy ma też posiadać tegoroczny flagowy model iPhone’a. Według anailtyka Ming-Chi Kuo, telefon będzie wyposażony w “rewolucyjną” kamerę 3D, która będzie potrafiła tworzyć trójwymiarowe modele twarzy użytkownika. Analitycy J.P. Morgan twierdzą nawet, że taki system całkowicie zastąpi Touch ID w nowym telefonie. Wtedy uwiarygodnianie płatności przez Apple Pay mogłoby się odbywać jedynie przez rozpoznanie twarzy.

Niestety, jeśli chodzi o płatności mobilne, sposób ich weryfikacji nie będzie miał na razie większego znaczenia dla użytkowników w Polsce, bo według ostatnich informacji, Apple Pay najprawdopodobniej nie pojawi się w naszym kraju w tym roku.

To samo będzie dotyczyło polskich użytkowników Galaxy S8, którzy chcieliby skorzystać z usługi Samsung Pay, bo południowokoreański firma zrezygnowała z wprowadzenia do Polski swojego systemu płatności mobilnych.

Produkcją sensorów 3D dla nowego iPhone’a ma zająć się francusko-włoska firma STMicroelectronics. Jednak według ostatnich doniesień, sensory te mogą nie być gotowe do września, co spowoduje opóźnienie premiery iPhone’a 8/X.

POLECAMY: Zhakował komputer nauczycielki, kupił MacBooka i rozkręcił duży biznes – wywiad

300x300-oslo

 

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Bloomberg

Sprzęt Apple za darmo przez rok - nowa oferta na polskim rynku

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: