Raport: trzy nowe iMaki w tym roku, w tym model “pro” klasy serwerowej

Tomek Czech   18 kwietnia 2017

Digitimes pisze dzisiaj, że już w maju zacznie się produkcja dwóch nowych iMaców, które mają być odświeżonymi wersjami obecnych modeli 21,5″ i 27″. Apple ma też pracować nad trzecim modelem, bardzo wydajnym iMakiem “klasy serwerowej”.

berrolia

Zdaniem Digitimes, dwa odświeżone iMaki mogą się pojawić w sprzedaży już w trzecim kwartale tego roku. Bardziej prawdopodobna jest jednak premiera na początku czwartego kwartału, bo w ostatnich latach Apple nie miało w zwyczaju wprowadzać na rynek nowych Maców przed październikiem.

Natomiast trzeci model iMaca ma zadebiutować dopiero “pod koniec 2017 r.”, tuż przed sezonem świąteczno-zakupowym. Według informatorów tajwańskiego serwisu, będzie to komputer “klasy serwerowej”, wyposażony w procesor Xeon E3-1285 v6, 16-64GB RAM (ECC) oraz dysk SSD NVMe do 2TB i jedną z najnowszych kart graficznych. Podobną specyfikację podał niedawno blog Pike’s Universum, którego autor twierdzi też, że do nowego iMaca będzie dołączona nowa klawiatura, być może z Touch Barem.

Na początku kwietnia Apple zapowiedziało, że w tym roku zaprezentuje nowy model iMaca, oraz że pracuje już nad nowym Makiem Pro z modułową konstrukcją i własnym monitorem.

Kup Maca i odzyskaj nawet 700 zł

300x300-oslo

Więcej o nowych Macach: 

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Digitimes

PRZEDSPRZEDAŻ: Nowy MacBook Pro z M2 Pro lub M2 Max - zamów teraz

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: