Inteligentne (i tanie) żarówki IKEA już niedługo w łatwy sposób będziemy kontrolować za pomocą iPhone’a

Tomek Czech   23 maja 2017

W zeszłym miesiącu IKEA wprowadziła do oferty w Polsce inteligentne żarówki z serii TRÅDFRI, które są jednym z najtańszych tego typu rozwiązań na rynku (i w dodatku łatwo dostępnym). Niestety żarówki nie posiadają wsparcia dla HomeKit, przez co muszą być obsługiwane za pomocą dodatkowej aplikacji (lub pilota). Już niedługo się to jednak zmieni – IKEA poinformowała dzisiaj oficjalnie, że do jesieni doda wsparcie zarówno dla HomeKit, jak i Amazon Alexa i Google Assistant do wszystkich produktów z serii TRÅDFRI.

berrolia

Oznacza to, że będziemy mogli kontrolować oświetlenie w łatwy sposób z iPhone’a/iPada dzięki natywnej aplikacji Dom lub – jeszcze prościej – z centrum sterowania. Do obsługi systemu nie będziemy potrzebowali dodatkowej aplikacji. Sterowanie żarówkami będzie też możliwe przy użyciu Siri.

Będziemy je też mogli łączyć w sceny z akcesoriami innych producentów kompatybilnymi z HomeKit.

Najtańsze inteligentne żarówki z serii TRÅDFRI kosztują 49,99 zł (LED E27, 1000 lumenów). Oprócz żarówek dostępne są również zestawy do przyciemniania, panele świetlne LED czy pilot do sterowania systemem. Jeśli chcemy obsługiwać żarówki przez aplikację, musimy dokupić bramkę za 149 zł.

Specjalny zestaw początkowy złożony z dwóch żarówek, pilota i bramki kosztuje 349 zł.

IKEA nie potwierdziła tego jeszcze oficjalnie, ale wsparcie dla HomeKit prawdopodobnie zostanie dodane przez aktualizację oprogramowania, dzięki czemu również zakupione wcześniej żarówki będą kompatybilne z applowskim systemem inteligentnego domu.

Przeczytaj też: Apple może zaprezentować inteligentnego asystenta domowego już w czerwcu na WWDC 2017

300x300-oslo

Może Cię zainteresować:

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: IKEA

Szkło hartowane do iPhone’a BananShield - twardość na poziomie szkieł Gorilla Glass💪

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: