Raport: Apple wciąż walczy o Touch ID w iPhonie 8. Decyzja musi zapaść do końca lipca

Tomek Czech   11 lipca 2017

Choć bardzo wiarygodny analityk Ming-Chi Kou przewiduje, że iPhone 8 nie będzie posiadał Touch ID, według innych źródeł, Apple wciąż walczy o to, żeby nowy flagowiec był jednak wyposażony w czytnik linii papilarnych. Analityk Andy Hargreaves z KeyBanc Capital Markets twierdzi, że firma z Cupertino ma jeszcze trzy tygodnie na rozwiązanie problemów związanych z Touch iD i ostateczną decyzję, czy trafi on do nowego iPhone’a.

berrolia

Według Hargreavesa, do końca lipca Apple musiałoby złożyć zamówienie na chipy ze skanerem linii papilarnych, jeśli chce, by sprzedaż iPhone’a 8 rozpoczęła się pod koniec października lub na początku listopada.

Idelanym dla Apple rozwiązaniem byłoby oczywiście pokonanie problemów związanych z umieszczeniem Touch ID w lub pod wyświetlaczem nowego telefonu. Jednak jeśli tak się nie stanie, Według Hargreavesa firma będzie miała dwie możliwości – zrezygnować z Touch ID w iPhonie 8 lub znacząco opóźnić premierę telefonu. Tej drugiej możliwości analityk ostatecznie nie wyklucza, ale jest ona jego zdaniem bardzo mała prawdopodobna, bo Apple nie ma gwarancji, że problemy z wbudowaniem czytnika linii papilarnych w ekran w ogóle da się rozwiązać w najbliższej przyszłości.

Tak jak Ming-Chi Kuo, również Hargreaves przewiduje, że w razie rezygnacji z Touch ID, Apple musiałby polegać całkowicie na systemie rozpoznawania twarzy. A to nie jest oczywiście idealne rozwiązanie – choć, jak zaznacza analityk, spodziewa on się, że dzięki sensorowi 3D iPhone 8 będzie potrafił rozpoznać twarz nawet z ostrego kąta i przy bardzo małej ilości światła, to nie zadziała jeśli twarz użytkownika znajdzie się poza zasięgiem sensora 3D/kamery FaceTime. “Nawet jeśli taki scenariusz ma miejscy tylko w przypadku 5% odblokowań telefonu czy autoryzacji dostępu/płatności, oznaczałoby to, że co najmniej kilka razy dziennie system rozpoznawania twarzy nie zadziała, co nie spodobałoby się użytkownikom przyzwyczajonym do większej niezawodności Touch ID” – pisze Hargreaves.

Jak wielu innych obserwatorów, analityk ma też duże wątpliwości co do tego, czy system rozpzonawania twarzy mógłby zostać użyty przy płatnościch Apple Pay.

Ankieta: ile jesteś w stanie zapłacić za iPhone’a 8?

Więcej o iPhonie 8:

Wszystko o iPhonie 8.

300x300-oslo

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Źródło: Barron’s
Grafika: Andrea Cau

MacBooki Pro i Air w zaawansowanych konfiguracjach dostępne od ręki w Lantre

Tomek Czech

Założyciel i redaktor naczelny ThinkApple. Dziennikarz (dyplomowany!) i fotograf (kiedyś…). Współtworzył Biuletyn Fotograficzny, publikował m.in. w Gazecie Wyborczej, Polityce, Pozytywie. Kawałek serca zostawił w Barcelonie, a zdrowia w niemieckiej fabryce samochodów ciężarowych.

Podłącz się do nas na Twitterze lub Facebooku, żeby nie przegapić żadnych informacji ze świata Apple.

Poprzedni post:

Następny post: